Земля

Серед воїнів вікінгів, як довели археологи, було чимало жінок

Аналіз ДНК показав, що воїн з Бирки був жінкою. Гробниця в Бирці — не єдиний приклад. Є багато подібних гробниць у Швеції, Норвегії та Данії. В руках вчених є фізичні докази того, що серед вікінгів було чимало жінок-воїнів. Зараз виявлено близько 30 жіночих поховань зі зброєю. Вони зустрічаються в Норвегії, Швеції і Данії. Сокири мали велике символічне значення у світі вікінгів. Їх використовували для будівництва кораблів, будинків, приготування вечері. Вони могли бути використані в якості зброї.

У норвезьких гробницях вікінгів знаходили жінок з сокирою. Вони служили символами статусу і влади. У скандинавській міфології існує багато історій, які розповідають про величезну силу Вельви, яка була могутньою жінкою шаманом і провидицею. Дослідники не могли вирішити, чи була вона тільки міфологічною або реальною історичною фігурою. На це питання була дана відповідь, коли в Данії була виявлена таємнича могила. Кілька загадкових стародавніх артефактів були знайдені в гробниці, що вказує на те, що той, хто був похований тут, не був звичайною людиною.

Жінки, що займалися чаклунством, займали високий статус у суспільстві вікінгів. Їх поважали, тому що вони могли передбачати майбутнє, лікувати і викликати хвороби, а також допомагати воїнам на полі бою своєю магічною силою. Міфічні захисниці дійсно існували, і археологи знайшли докази того, що жінки-воїни були реальними учасниками історичних подій.

Кнопка «Наверх»
Закрыть