Земля

Бактерії вбивають відпочиваючих

Небезпечні бактерії, що мешкали донедавна в теплих водах Світового океану, зокрема, в Мексиканській затоці, розширили свій ареал проживання на північ. Причинами вчені називають зміну клімату та підвищення температури морської води. Мікроорганізми Vibrio vulnificus, які ще називають ті, хто «пожирає плоть», воліють теплі і солоні води. Швидкість їх розмноження стрімко зростає, якщо вода прогрівається до +20° і вище.

Балтійське море нині по прогріванню води не поступається південним морям. Як наслідок, Vibrio vulnificus активізувалися, що підтверджується регулярними пробами морської води на її наявність. Бактерії сьогодні присутні у всіх зразках. Відомство у справах охорони здоров’я і соціального забезпечення Німеччини попереджає населення і гостей країни про ризик зараження, повідомляє Germania.one. Є перша жертва – літня жінка, яка відпочивала на курорті Мекленбург. Відомо ще про декілька випадків зараження.

Як правило, люди заражаються бактеріями двома способами: при вживанні неякісно приготованих морепродуктів або при контакті морської води з відкритими ранами (навіть невеликими порізами) або слизовими під час купання. Хоча у більшості людей, інфікованих V. vulnificus, розвиваються легкі симптоми захворювання, у деяких виникають небезпечні для життя ураження шкіри та кровотечі. Бактерія може викликати наркотизуючий фасциїт — рідкісну інфекцію, яка швидко руйнує шкіру і м’язові тканини (звідси і назва – «пожирають плоть»). Це може призвести до ампутації або навіть смерті. Серед чинників ризику — наявність у відпочиваючих хронічних захворювань або ослаблений імунітет.

Ризики, пов’язані з купанням в Балтійському морі, поки не відносять до катастрофічних, щоб ввести заборонні заходи. Хоча кількість інфікованих людей щорічно зростає. З моменту початку ведення спостережень у 2003 році в Німеччині було зареєстровано 52 випадки зараження бактеріями Vibrio vulnificus, 8 людей загинули…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button