Земля

Середньовічні лицарі відправлялися в бій на бойових конях розміром з поні

Археологічні дані показують, що бойові коні були як мінімум на 20 см коротшими, ніж сучасні поліцейські коні.

Image by eskey from Pixabay

Група зооархеологів у Великобританії проаналізувала 1964 кінських кісток зі 171 різних археологічних пам’яток, що датуються між 300-1650 роками нашої ери, і порівняла, наскільки ці останки відповідають сьогоднішнім коням. Вони виявили, що коні Середньовіччя були набагато менше своїх сучасних нащадків — зазвичай не більше поні.

Чи класифікується кінська тварина як кінь або поні, повністю залежить від її розміру. Тварину зазвичай вимірюють від землі до гребеня між лопатками в одиницях, званих “долонями«, при цьому одна “долоня” дорівнює 4 дюймам (трохи більше 10 см). Сучасні коні мають ріст не менше 14,2 “долонь”, або близько 1,5 метрів, а скакові коні часто ще вище — близько 16 або 17 “долонь”. Археологи виявили, що англійські середньовічні лицарі вели свої атаки на конях ростом менше 14,2 “долонь” — сьогодні їх віднесли б до поні, а не до коней.

Однак, ці коні мали значний вплив, незважаючи на їх невеликий ріст.

“Бойовий кінь займає центральне місце в нашому розумінні середньовічного англійського суспільства і культури як символ статусу, тісно пов’язаний з розвитком аристократичної ідентичності, так і як військова зброя, відома своєю мобільністю і ударною силою, змінює обличчя битви» — розповів археолога і керівник дослідника Олівер Крейтон.

Археологи відзначають, що незважаючи на те, що ці коні можуть здатися занадто маленькими для участі в битвах, історичні записи «помітно замовчують про конкретні критерії, що визначають бойового коня». Вони додають, що, ймовірно, “протягом усього середньовічного періоду, в різний час, у відповідь на зміну тактики бою і культурних уподобань були бажані різні екстер’єри коней”. Іншими словами, розмір був не єдиним, що мало значення. Середньовічні коні, ймовірно, розводилися і навчалися з урахуванням поєднання біологічних і темпераментних факторів, які могли змінитися в міру зміни військових стратегій, що вимагають від тварин виконання різних функцій.

Але археологи також не можуть остаточно визначити, які останки належать коням, які брали участь в бою. Без інших вказівок, таких як конкретні записи про поховання, неможливо розрізнити останки бойового або фермерського коня тільки по кістках, навіть якщо дослідники мали доступ до цілих скелетів, а не до окремих кісток, які вони зазвичай отримують з окремих місць.

Щоб дізнатися більше про історію цих коней, автори пишуть, що їм потрібно провести більш детальні дослідження того, як форма кісток відрізняється в окремих коней. Майбутні дослідження можуть також використовувати аналіз стародавньої ДНК для відстеження походження та спостереження за тим, як геноми англійських коней змінювалися з плином часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button