Земля

Середземне море нагрілося до критичної температури

Експерти попереджають, що підвищення температури в Середземному морі може призвести до вимирання певних видів флори і фауни.

Вчені відзначають, що температура води в різних частинах Середземного моря від Тель-Авіва до Барселони вже піднялася на 3-5 градусів за Цельсієм вище норми.

У морі, точно так же, як і на суші, утворюються хвилі тепла: теплі течії утворюють ділянки нагрітої води. Спека на суші теж вносить свій внесок в температуру цих хвиль. Цього року підводні хвилі тепла теж виявилися більш тривалими і інтенсивними через наслідки глобальних кліматичних змін.

В результаті досліджень хвиль тепла в Середземному морі в період з 2015 по 2019 рік вчені виявили, що цей феномен може викликати масову загибель морських живих істот. Від хвиль тепла на узбережжі Середземномор’я постраждало близько 50 видів – в тому числі корали, губки і водорості.

“Ми підштовхуємо природу до крайньої межі. Необхідно якомога швидше вжити заходів з питань клімату” – говорить один із співавторів дослідження, Хоакім Гаррабу з Інситуту морських досліджень в Барселоні.

Особливо важкою виявляється ситуація на сході Середземномор’я, в територіальних водах Ізраїлю, Кіпру, Лівану та Сирії. Температура води протягом літа не опускається нижче 31 ° C.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments