Земля

Виявилося, що в стадах жирафів дуже важлива роль бабусі

Нове дослідження біологів з Брістольського університету передбачає, що в спільнотах жирафів неймовірно важлива роль бабусь. Самки цих тварин дуже рано входять в період менопаузи. Ця еволюційна особливість допомагає їм дбати про своїх онуків.

Ця еволюційна риса називається “гіпотеза бабусі”. Вона пояснює походження менопаузи у жінок. Вважається, що оскільки з віком витрати організму на виношування плоду ростуть, вигідніше направити енергію на допомогу своєму потомству. Це допомагає зберегти свої гени й посилити своє становище в суспільстві.

Однак у тварин така особливість спостерігається дуже рідко. Наприклад, у слонів, які живуть за принципами матріархату, 23% життя проходять в пострепродуктивному стані. А у косаток – 35%! Вчені вважають, що це відбувається через те, що обидва ці види відомі своєю «соціальною складністю»: вони живуть разом великими групами й співпрацюють для виконання завдань.

Виходячи з нових результатів, вчені вважають, що до цього часу соціальна складність жирафів несправедливо ігнорувалася. Вважається, що у цих тварин практично немає соціальної структури, а самі особини вступають лише у швидкоплинні стосунки. Нове дослідження стверджує, що жирафи насправді є дуже складним соціальним видом.

В рамках нового дослідження вчені спостерігали за самками жирафів, вивчаючи, як довго вони живуть в дикій природі (28 років). Потім вчені вирахували вік, в якому вони перестають виношувати дитинчат (20 років). Виходило, що близько 8 років самки жили в стаді, невиношуванням дитинчат, цей період становить 35% від їх загальної тривалості життя! Автори дослідження відзначають, що зараз їм необхідно краще вивчити поведінку самок похилого віку, але вони впевнені, що тепер ці тварини будуть сприйматися зовсім по-іншому!

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button