Земля

Наймасовіша акція винищення гризунів оголошена успішною

За сім років активістам вдалося повністю очистити від мишей і щурів, привезених європейськими мореплавцями 250 років тому, острів Південна Георгія в Атлантичному океані.

Самая массовая акция истребления грызунов объявлена успешной

До XVIII століття на острові Південна Георгія в Атлантичному океані гризунів не було. Щурів та мишей сюди завезли європейські кораблі. Ні великих, ні дрібних хижаків, здатних стримати розповсюдження гризунів, на острові не виявилося, і дуже скоро щури і миші, значну частину раціону яких становили яйця і пташенята, стали погрожувати популяції птахів острова. Однак до 2018 року острів очистився від щурів і мишей; кампанія по знищенню гризунів, запущена в 2011 році, стала наймасштабнішою в світі, і нещодавно вчені визнали її успішною.

Рятуванням острова від інвазивних видів зайнявся сім років тому фонд South Georgia Heritage Trust зі штаб-квартирою в Шотландії; в рамках кампанії на острів завезли більше 300 тонн приманки з отрутою, яку розкидали по території площею більше ста тисяч гектарів. Все це обійшлося в 13,5 мільйонів доларів; основна частина кампанії тривала чотири роки, після чого острів ще кілька років прочісували в пошуках виживших гризунів. Частково вчені пояснюють успіх заходу наявністю на острові льодовиків; гризуни не могли перетинати їх, а в маленьких ізольованих груп шансів вижити менше, ніж у великої і мобільної популяції.

Навіть жменьки тих, що вижили особин було достатньо, щоб відродити популяцію, тому вчені не розраховували на швидкий успіх. Щоб упевнитися в тому, що мишей і щурів на острові не залишилося зовсім, вчені розставляли по всьому острову приманки і камери і прочісували територію з собаками. Минулої зими вченим не зустрілися ні самі тварини, ні їх слідів і посліду. Вивчивши всі звіти пошукових груп і переглянувши записи камер, дослідники нарешті оголосили, що вперше за 250 років на Святий Георгій немає гризунів. Тепер вчені очікують плавного збільшення популяцій пінгвінів і альбатросів; ці птахи відкладають яйця не на деревах, а на землі, що раніше означало загрозу для майбутніх пташенят.

У 2020 році острів чекає новий етап «очищення» від колоніальної спадщини, на цей раз — від інвазивних видів рослин. На це, за оцінками вчених, піде близько 30 років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button