Наука

Середземноморський спосіб життя знизив ризик смерті майже на 30 відсотків

Іспанські та британські дослідники виявили, що середземноморська дієта приносить ще більше користі для здоров’я, якщо вона поєднується з середземноморським способом життя.

Фото автора Jill Wellington: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/257816/

Існують вагомі докази того, що середземноморська дієта захищає від серцево-судинних захворювань. Однак її вплив можна навіть посилити, якщо поєднувати вибір корисних страв з іншими здоровими звичками, характерними для середземноморського регіону, — наприклад, післяобіднім відпочинком і товариськістю.

В основному такий спосіб життя ведуть жителі Середземномор’я, і існує мало відомостей про його корисний вплив на жителів інших регіонів нашої планети. Тому дослідники з Автономного університету Мадрида (Іспанія) та Оксфордського університету (Великобританія) вивчили вплив середземноморських звичок на смертність від серцево-судинних захворювань, раку чи будь-яких інших причин у 110 799 здорових британців у віці від 40 до 75 років.

Всі учасники зареєструвалися в британському біобанку в період з 2009 по 2012 рік, так що в середньому їх здоров’я відстежували протягом дев’яти років. Для оцінки прихильності учасників середземноморському способу життя вчені використовували 25-бальний Індекс MEDLIFE і анкету з питаннями про харчові звички, фізичної активності, спілкування з сім’єю і друзями, сні і так далі.

Виявилося, люди, чий спосіб життя найбільшою мірою нагадував звички жителів Середземномор’я (включаючи неквапливі прийоми їжі, часте спілкування з сім’єю і друзями, регулярну фізичну активність, міцний сон і так далі), на 28-29 відсотків рідше страждали від раку і серцево-судинних захворювань.

Що цікаво, ризик смерті від раку знижували всі аспекти “середземноморського” життя (дієта, фізична активність, товариськість), а від серцево-судинних захворювань — в основному ті, що не були пов’язані з харчуванням.

Таким чином, як повідомили дослідники на конференції Американської кардіологічної асоціації, не тільки здорове харчування, а й інші звички жителів Середземномор’я можуть бути корисні для всіх людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button