Екологія

Щорічно площа світових пожеж збільшується на 3 млн га

Найбільше число дерев гине від пожеж в бореальних лісах на півночі планети.

Фахівці Global Forest Watch вивчили наслідки пожеж, які щорічно вирують на росії, Європі, Індонезії, басейні Амазонки, Північній Америці, Австралії та інших регіонах.

Виявилося, що з 2001 року території, що охоплюються пожежами, ростуть на 3 мільйони гектарів за рік. Цю площу для наочності можна порівняти з площею всієї Бельгії. Причини загорянь – як природні, так і антропогенні, але найчастіше пожежі виникають саме з вини людини.

Незважаючи на те, що “спусковим механізмом” для появи загоряння є людина, відповідальність за поширення вогню на все більші відстані лежить на зміні клімату.

Аномально високі температури роблять ландшафт більш сухим і легкозаймистим, а посуха і тривалі хвилі тепла дозволяють пожежам розгоратися до жахливих масштабів. Все це надає довгостроковий вплив на навколишні екосистеми і ще сильніше нагріває планету.

Згідно зі звітом, більша частина втрат (майже 70%) деревного покриву, викликаних пожежами за останні 20 років, сталася в північних бореальних лісах. Хоча експерти і відзначають, що пожежі на півночі планети найчастіше спалахують з природних причин (на відміну від тропічних лісів), пожежна активність там збільшувалася зі швидкістю 3% на рік. Пожежі при цьому з кожним роком стають все більш «агресивними».

Тим часом втрати деревного покриву в тропіках збільшувалися приблизно на 5% щорічно з 2001 року. Причина – безконтрольна вирубка лісів і кліматична криза.

Тепліша і легкозаймиста планета в першу чергу загрожує біорізноманіттю, частиною якого є і людина. Щоб переламати тенденцію збільшення площі пожеж, урядам по всьому світу необхідно вводити заходи щодо захисту лісів, а також розробляти стратегію по боротьбі зі зміною клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button