Всесвіт

Що буде, якщо ви потрапите в чорну діру

«Якщо ви зробить крок в чорну діру, ви відчуєте себе тюбиком зубної пасти, з якого хтось вичавлює вміст, – розповідає американский вчений- астрофізик Чарльз Лю, – Коли якийсь об’єкт перетинає горизонт подій – точку неповернення з чорної діри, починають діяти ті ж закони фізики, які викликають на Землі припливи океанів. Сила гравітації зменшується в міру збільшення відстані, тому, чим ближче Місяць до Землі, тим сильніше діє її тяжіння на нашу планету. Земля трохи витягується в бік Місяця, це зовсім незначні зміни, щоб ми їх відчули, але вода на поверхні нашої планети починає текти вздовж подовженої осі.

chorna_dirka_500

Поблизу чорної діри розміром із Землю гравітація набагато сильніша, і діра почне розтягувати вас в напрямку себе, тобто відбудеться те, що ми умовно називаємо “засмоктуванням”. Зрештою ви розтягнеться настільки, що перетворитеся на потік субатомних частинок, які рухаються в напрямку діри. Але, оскільки ваш мозок розпадеться на атоми майже миттєво, цей факт не встигне сильно вас засмутити.

Читайте також: Армагеддон може наступити вже в наступному році

Інша справа, якщо вас занесе в діру побільше. Наприклад, на горизонті подій чорної діри розміром з Сонячну систему приливні сили не такі потужні. Це, можливо, дозволить вашому тілу зберегти структуру, однак у цьому випадку вас чекатимуть пригоди у викривленому просторі та часі. Перш, ніж ви потрапите в чорну діру, ви будете рухатися в її напрямку з постійно зростаючою швидкістю, поки ця швидкість не наблизиться до швидкості світла. Чим швидше ви будете нестися в просторі, тим повільніше буде ваш рух в часі, поки час фактично не зупиниться для вас. Тоді ви зможете побачити всі об’єкти, що потрапили в чорну діру раніше вас, причому одночасно, а обернувшись – все, що ніколи в неї не потрапить. Вся ця історія постане перед вашими очима в одну мить, від Великого вибуху до згасання Всесвіту. Це було б найбільш захоплюючою подорожжю, яку тільки можна собі уявити. Якби було можливо.»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments