Здоров'я

Серця космонавтів в умовах невагомості приймають форму кулі

serce_v_kosmosi_250Коли космонавти довгий час перебувають в умовах невагомості, їхні серця приймають більш округлу форму і втрачають м’язову масу. Дослідження показало, що це може викликати серцеві хвороби.

Фізіологічні зміни в організмі можуть впливати на стан здоров’я космонавтів протягом усього пілотованого польоту на Марс та інших довгострокових космічних місій, йдеться в доповіді, оприлюдненій на зборах кардіологів у Вашингтоні.

У космосі серце не працює на повну силу, що загрожує зменшенню його м’язової маси. По прильоту на Землю космонавти можуть мати серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому ми шукаємо способи вирішення цієї проблеми, – говорить автор дослідження Джеймс Томас з NASA.

Для підтримки гарної фізичної форми протягом тривалих космічних польотів вчені прописують космонавтам комплекс вправ. Ті ж самі вправи можуть допомогти людям з обмеженими фізичними можливостями або серцевою недостатністю зберегти здоров’я на Землі.

У рамках дослідження кардіологи за допомогою ультразвуку вивчали серця 12 космонавтів, що працюють на Міжнародній космічній станції. Знімки робилися до, під час і після польоту. Аналіз зображень показав округлення серця на 9,4 відсотка. Дослідники відзначають, що зміни в серці можна передбачати за допомогою математичних моделей – це дасть лікарям на Землі краще розуміння серцевих захворювань.

Читайте також: Що буде відбуватися з вашим організмом у відкритому космосі

Куляста форма серця може знижувати ефективність його роботи. Однак цей стан є тимчасовим – після повернення космонавтів на Землю їхні серця приймають колишню витягнуту форму, відзначають дослідники. У той же час довгостроковий ефект цієї зміни ще не вивчений.

По закінченні польоту астронавти часто відчувають запаморочення через різке зниження артеріального тиску. Цей стан відомий як ортостатичнагіпотензія. Космічні польоти також викликають аритмію, а підвищена радіація може прискорити розвиток атеросклерозу.

В даний час дослідники переносять свої моделі на вивчення таких хвороб, як ішемічна хвороба серця (є найбільш поширеною причиною смерті мільйонів людей в усьому світі), гіпертрофічна кардіоміопатія (потовщення серцевого м’яза, яке обмежує здатність серця до перекачування крові) і деформація серцевих клапанів.

Вчені приділяють питанням здоров’я багато уваги. Нещодавно вони навіть знайшли спосіб змусити серце битися вічно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button