Різне

Що таке маджонг

madzong_250Маджонг, або ма- чонг в шанхайській вимові – популярна стародавня китайська гра, яка завоювала гарячі серця і допитливі розуми половини людства. Правила гри прості.

Сьогодні існує безліч різновидів Маджонга, гра представлена ??навіть у вигляді комп’ютерної офісної гри. Вона містить елементи доміно, пасьянсу, покеру, головоломки, шахів, але проте неповторна і не втрачає самобутності. У первинному, класичному варіанті Маджонг представляє собою настільну гру для чотирьох. У справжньому маджонг гра двошаровими пластинами, нижній шар яких виконаний з бамбука, верхній шар – з кістки корови. На поверхні пластини, або кістки, як її ще називають, вигравірувані китайські ієрогліфи або символи. Гра починається з побудови з кісток – цеглинок невеликої гірки, піраміди з широкою основою в кілька рівнів. До кінця гри поле має бути очищено шляхом поперемінного попарного видалення кісток. Нелегко підібрати дві кістки з однаковим зображенням, так як парна кістка може бути прикрита іншою.

Суперечки про походження гри до цих пір ведуться істориками. У самих китайців існує красива легенда про появу гри. У стародавні часи, за тисячу років до нашої ери, на березі озера Іст Цзен у села Нін – по жив чоловік на ім’я Цзе. Він заробляв собі на прожиток ловом риби. А так як Цзе був людиною неабиякого розуму, він здогадався, що найбільше риби водиться у відкритому морі, а не біля берега. Кмітливий рибалка купив пару човнів, найняв кілька найманих працівників і вирушив у плавання. Морські хвилювання викликали напади нудоти у рибалок – вони не звикли подорожувати по морю. Команда прийняла рішення повернути додому. Цзе і не думав відмовлятися від прибуткової морської риболовлі. Завдяки сімейній підтримці, спільними розумовими зусиллями, була придумана гра, що має на меті відвернути свідомість горе- рибалок від думок про закачуванні. Цією грою і стала Маджонг. Згідно з легендою, моряки, всі як один, зцілилися і більше не звертали уваги на монотонні коливання.

Сім’я Цзе отримала заслужену повагу з боку суспільства та розбагатіла. Члени роду Цзе досі живуть на території Піднебесної.

Надалі Маджонг піддавався незначним змінам. Істотний внесок у розвиток гри вніс лише генерал Чен Ю – Мунь. Головнокомандувач імператорської армії переслідував мету підтримати бадьорий стан духу солдатів під час нічних чергувань. З цим завданням повинен був упоратися Маджонг, але звична, що стала повсякденною гра, не виправдовувала сподівань. Тоді генерал вирішив ускладнити правила гри і додати нові кольорові символи. Так в гру були введені кістки з вигравіруваними на них зображеннями сторін світу. Як результат, армія змогла зберігати пильність ночами і виконувати бойові завдання по захисту від бандитів.

Імена людей, що додали в гру зображення пори року, флори і фауни, загубилися у віках. А гра з тих пір стала ще більш цікавою і яскравою, веселою і легким проведенням часу не тільки у китайського народу.

Маджонг – змагальна логічна гра – полюбилася і асимілювався в багатьох країнах. Сьогодні в інтернеті ви можете запросто зіграти бесплатный маджонг. Так, характерною рисою японського азартного Маджонга стало правило про те, що гравець, який зніс кістку, яка відкрила доступ до фінішного виграшного ходу, платить переможцю і за себе і за інших переможених.

Маджонг став популярним у всьому світі. Було потрібно відтворення гри в промислових масштабах. До початку буму, основу фішок робили з високоякісної деревини бамбука, а верхній шар залишився кістяним. Білий колір поверхні кістки зберегли як данина пам’яті про заслуги великого воєнноначальника Чена, солдати якого носили білі головні убори.

Із зростанням попиту на гру в Європі та Америці, стало неможливим зберегти філігранне гравіювання поверхні кістки. Світова спільнота не бажало миритися з виробництвом Маджонга по-старому: фішки виготовлялися на різних, вузькоспеціалізованих фабриках. Одна обробляла деревину бамбука, інша – наносила на лицьову частину малюнок і так далі. Неможливо було переконати консервативний народ виробляти національну гру інакше, застосовуючи нові технології і використовуючи нові матеріали. У процесі виробництва виробники зіткнулися з проблемою браку сировини. Справа в тому, що ігрові пластини виготовляли з кістки коров’ячого халяви. В якості сировини годилася тільки та частина кістки, яка досягала товщини не більше семи дюймів. З’явилася незліченна кількість браконьєрів, які вели полювання на велику рогату худобу. Навіть індійські слони не уникли долі об’єкта нелегального полювання. Проблема вирішилася завдяки американським бізнесменам з Чикаго, Омахи, Канзас- Сіті. Підприємці налагодили періодичні поставки кістки в Китай, на мануфактури.

Все ж, американцям вдалося об’єднати цехи з виробництва частин гри. Фабрика з виробництва Маджонга знаходиться в найбільшому китайському місті, Шанхаї. У структуру «Мей Жень Компанія» входять 12 мануфактур із загальною кількістю робочих місць у 400 осіб.

Сьогодні популярна гра продовжує набирати обертів. На наших теренах уже десятиліття переживає бум Маджонга. У самому Китаї процес гри давно став соціальною подією. Після важкого робочого дня люди часто збираються в гральних залах, щоб поговорити і випити чашечку чаю ??за партією -другою Маджонга.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button