Різне

Цікаві факти про кредитні картки

centurion_250В даний час багато людей використовують кредитні карти для оплати майже всього. Природно, стежачи за тим, щоб баланс погашався повністю кожен місяць, щоб не платити відсотки. Більш того, цей новий роман з кредитною картою надихнув на те, щоб дізнатися про них трохи більше. Ось декілька цікавих фактів, про які ви, найімовірніше, не знали…

Ще в середині 19 -го століття, аж до появи сучасної кредитної карти, заможні купці видавали своїм кращим клієнтам «зарядні монети». Ці монети, як правило, були зроблені з металу, мали різні форми і розміри, і в багатьох з них були отвори, що дозволяло їм бути розміщеними на ланцюжку для ключів. На зарядних монетах також був нанесений унікальний ідентифікаційний номер клієнта.

Перші кредитні карти загального призначення з’явилися в 1950 році, були паперовими, ліміт їх був $ 300 і використовувалися вони виключно в ресторанах. Тільки до 1952 їх дія поширилася на готелі, агентства прокату автомобілів і квіткові магазини.

American Express представила першу кредитну карту, зроблену з пластику в 1958 році. Вона ж створила першу карту з анодованого титану: ексклюзивна карта Centurion (неофіційно відома як Чорна карта).

Підраховано, що в наші дні по всьому світу щосекунди по кредитних картках здійснюється близько 10 тисяч трансакцій. Окрім того, не відійшов в небуття http://24banki.ru/ чи іншому місті, що залишається затребуваним.

Карта Visa отримала свою назву після ребрендингу в 1976 році. До цього часу вона була відома як BankAmericard. А MasterCard до 1979 року називався MasterCharge.

Часті випадки шахрайства з кредитними картами призвели до появи захисної голограми. Першою її представила MasterCard в 1983 році.

У той час як номер зарядної монети для ідентифікації, як правило, використав не більше п’яти або шести цифр, більшість кредитних карт сьогодні мають 16. Перша цифра в рядку – ідентифікатор, який позначає тип галузі, що видала карту:
1 і 2 – авіакомпанії.
3 призначена для подорожей і розваг.
4 і 5 вказують на банківську або фінансову установу.
6 – мерчендайзинг і банківська справа.
7 – нафтова промисловість.
8 – телекомунікації.
9 – для інших завдань.

Хоча перші шість цифр номера кредитної карти і відомі як ідентифікаційний номер емітента, вам не обов’язково знати всі шість цифр, щоб визначити, який у вас тип карти. Все просто – номер кредитної картки Visa починається з 4, MasterCard – з чисел між 51 і 55, ті, на яких перші цифри 34 або 37, відносяться до American Express, а що стосується карт Discover, вони починаються з 6011.

Цифри від 7 і до 15 складають ваш особистий номер рахунку кредитної картки . Що стосується останньої цифри, це спеціальний номер, відомий як «контрольна сума», який використовується, щоб переконатися, що номер вашої кредитної картки є дійсним. Все це розраховується за допомогою одного простого математичного трюку, відомого як алгоритм Лун.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button