Різне

Вплив релігії на наше життя

Вплив релігії на наше життя з точки зору науки

 

Багато людей релігійні заради порятунку своєї душі. Віра зміцнює їх душевний стан, життя здається більш осмисленим і наповненим. Крім цього, регулярна участь в релігійних заходах корисна також для тіла і розуму. Ось деякі зі способів, що роблять віруючих людей щасливішими і здоровішими.

 
Знижує кров’яний тиск

Люди, які ходять до церкви, часто мають більш низький кров’яний тиск, ніж ті, які не ходять. До такого висновку прийшла група дослідників в 2011 році з Норвегії. Незалежачи від релігійних традицій, відвідування церкви три рази на місяць допомагає знижувати артеріальний тиск. Причиною цьому дослідники вбачають у тому, що віруючі в церкви за допомогою співу, молитов та інших релаксаційних ритуалів стають більш стресостійкими.

Допомагає протистояти нездоровій їжі

Хоч віруючі люди і розуміють, що їхнє життя підконтрольне принципам віри, – але вона також дає їм додаткові можливості, щоб протистояти спокусі нездорової їжі. У дослідженні, опублікованому в січні 2012 року в журналі Особистісної та соціальної психології (Journal of Personality and Social Psychology), наукові уми прийшли до висновку: думка про Бога може бути як тягар чи благо для вас, в залежності від того, які пріоритети ви обираєте – успішна кар’єра і життя в ритмі стрес, або помірний підхід у всьому.

Посмішку на вашому обличчі

Релігійні люди, як правило, більш щасливі, ніж невіруючі. За даними дослідження, опублікованого в грудні 2010 року в журналі Американський соціологічний огляд (American Sociological Review), цей імпульс щастя виходить не від будь-якої конкретної деномінації чи віри, а  від радощів соціального характеру. Отримання разом з іншими в церкві, храмі або синагозі єднання дозволяє людям створювати більш тісні соціальні зв’язки, як результат, кращу задоволеність життям.

Підвищує самооцінку

Залежно від того, де ви живете, релігія також може дати можливість думати про себе краще, відчувати себе невід’ємною частиною тієї культури. За даними дослідження, опублікованому в січні 2012 року в журналі Наука психологія (Psychological Science),у людей, в яких глибоке релігійне почуття – також розвинене почуття власної гідності і поліпшена психологічна адаптація. Але це правило справедливе для суспільств, де релігія має широке росповсюдження. Побожна Туреччина підтверджує це правило, світська Швеція – ні.

Заспокоює тривогу

Якщо ви допускаєте помилку в житті, думка про Бога може допомогти заспокоїти тривогу. Не вирішити проблему, але заглушити в собі деструктивні емоції і більш тверезо оцінити ситуацію. Як не дивно, але цей трюк працює також і для атеїстів.

Захищає від симптомів депресії

Відновлення від депресії відбувається краще на тлі релігійних вірувань. Цікаво, що психіатричне лікування від депресії не було привязане до конкретних факторів, таких як надія, любов або інших, які походять від віри. Просто сам фактор віри поліпшував стан пацієнтів.

Мотивує візитів до лікаря

Насправді, релігія напряму пов’язана зі здоров’ям в цілому, можливо, через тісніші соціальні зв’язки, більш позитивне мислення. В одному дослідженні з 1998 року, опублікованому в журналі Освіти та охорони здоров’я (Health Education & Behavior), Лос-Анджелес, показано, що парафіяни частіше зверталися в поліклініку за профілактичною допомогою, аніж не члени церкви – 75 відсотків проти 60 відсотків відповідно.

Натхнення


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button