Різні цікавинки

Що таке Марципан?

Марципан (нім. Marzipan, дословно- березневий хліб). Еластична паста у вигляді суміші цукрової пудри з тертим, порошкоподібним мигдалем. Ця суміш дає справжню, класичну марципану масу з певним жировим складом, настільки добре формовану без всяких склеюючих добавок, що з неї можна штампувати і цукерки і дрібні декоративні деталі, а також вручну формувати різні фігурки і квітки. Такі марципанові цукерки і декорації можуть забарвлюватися або глазуруватися (цукровою, лимонною, шоколадною глазур’ю) або навіть залишатися без глазурування, що краще, так як не спотворює ніжний смак справжнього марципану. Саме тому http://koritsa.co.ua/ набув такої популярності серед кондитерів.

25-06-15-foto-600x416-1

Історія марципану сягає початку минулого тисячоліття і тісно пов’язана з історією поширення мигдалю. За переказами, марципан придумали в Італії, в рік великого неврожаю, коли єдиним продуктом, які пережили не то мороз, не то навалу невідомих жуків, виявився мигдаль. Винахідливий італійський народ одразу навчився робити мигдальний хліб, мигдальну піцу, солодкий марципан і макарони з мигдальним соусом. І хоча французи твердо стверджують, що ласощі придумали вони, з цим категорично не згодні сицилійці – вони наполягають на тому, що продукт принесли на їх острів ще сарацини, великі любителі витончених арабських солодощів.

Окремої згадки у зв’язку з марципаном заслуговує Іспанія, де його робили вже в VIII столітті. Наприклад, в Толедо в марципан додають кедрові горішки, в Ріосі – лимонну цедру, а в Андалусії – його готують у вигляді плиток, з начинкою з зацукрованих фруктів. Голландці, готуючи марципан – неодмінне частування на день Святого Миколая, – товчуть мигдаль, перемішують його з цукровою пудрою, яєчним білком, крапелькою лимонного соку і лікером, розкочують “тісто” в пласти товщиною близько 3 см, загортають їх у фольгу, витримують у холодильнику від 2 до 7 днів, а потім нарізають.

У нас ці солодощі відомі більше з казок Андерсена, Гофмана і братів Грімм, де марципан символізує дитяче щастя. І не тільки, до речі, дитяче. Виявляється всього 20 мигдальних горішків – добова норма дуже важливого вітаміну Е, який позбавить чоловіків від наслідків стресу, а жінкам дуже корисний при вживанні контрацептивів.

Фахівці кращим у світі вважають марципан з німецького міста Любека. Там його роблять за старовинним рецептом, таємницю якого не відкривають нікому. Всюдисущі економічні розвідники, правда, стверджують: головний секрет любекських майстрів в тому, що вони на кожні 100 звичайних мигдалин кладуть одну гірку (якщо ви спробуєте гіркий мигдаль, то зрозумієте, звідки такий ефект). Новорічні марципани означають для німців на Різдво ялинку, сніг і Санта-Клауса разом узятих.

Найкращі марципани, як уже говорилося, печуть в Любеку. Щороку на Різдво відбувається своєрідне паломництво за ласощами, яких продають по багато тонн. Любекські кондитери вихваляються, що знають майже двісті рецептів приготування: марципани з апельсинами, ананасами, ромом. Кожен намагається вразити чимось новеньким. Ні в якому разі не можна порушувати пропорцію цукру і мигдалю. Інакше колеги з кулінарного цеху визнають марципан “незаконнонародженим”.

Історія марципану в Європі налічує вже не одне століття. Досі він є одним з найоригінальніших і вишуканих кондитерських виробів, уособленням аристократичної вишуканості, тонкого смаку, престижу і хорошого тону. Його можна замовити у всіх кращих європейських ресторанах, а столиці намагаються здивувати туристів музеями марципанів, де можна побачити найфантастичніші творіння кондитерів: від фігурок тварин до будівлі Парламенту.

Марципан – це найбільш вишуканий подарунок на Різдво і День Святого Валентина. Людина з тонким смаком завжди гідно його оцінить. Марципан був і залишається королем кондитерських ласощів. Справжні цінителі та шанувальники марципану знають, що ласощі виробляються за досить складною рецептурою і містить не менше 33% мигдалю. При цьому може бути використаний далеко не будь-який мигдаль. Величезне значення має сорт горіха, його смакові якості, вологість і час збору. Марципан з меншим вмістом горіха не може вважатися справжнім, тим більше, якщо мигдаль замінювати іншими горіхами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button