Різне

Що таке прийомна сім’я, як створити прийомну сім’ю

Однією з форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, є прийомна сім’я. Прийомною сім’єю визнається опіка чи піклування над дитиною або дітьми, яке здійснюється відповідно до договору про прийомну сім’ю. Договір укладається між органом опіки та піклування і людиною або сімейною парою, які хочуть взяти на виховання у свій дім сироту.

Таким чином, дитина сирота або дитина, яка залишилася без піклування батьків, у разі передачі його у прийомну сім’ю, буде виховуватися вдома у прийомних батьків.

Створення і функціонування прийомних сімей в Україні регулюється Сімейним кодексом України, а також постановою кабінету міністрів.

Прийняти на виховання в свій будинок дитини сироту може як окремий громадянин, так і подружня пара.

Згідно з угодою, що укладається між органами опіки та громадянами, робота прийомних батьків розглядається як безоплатне надання послуг. У випадку з прийомними сім’ями трудовий договір не укладається.

Люди, які не є офіційно чоловіком і дружиною, не можуть стати прийомними батьками одного і того ж сироти.

Прийомні батьки є офіційними опікунами прийнятих на виховання діточок, а значить, несуть повну відповідальність у разі неналежного виконання покладених на них обов’язків.

Законом регулюється максимальна кількість дітей для створення прийомної сім’ї, а також розмір винагороди батькам і сума грошей, що виділяється на утримання однієї дитини.

Щоб укласти договір про прийомну сім’ю, кандидати у прийомні батьки повинні подати заяву до органів опіки та піклування про передачу їм конкретної дитини на виховання.

Громадяни, які бажають взяти на виховання дитину або дітей, зобов’язані також представити для цього всі необхідні довідки та документи.

Органи опіки та піклування складають акт, про призначення громадянина або подружньої пари опікунами чи піклувальниками.

Діти-сироти та діти, які залишилися без батьківської опіки, при передачі їх в прийомну сім’ю, збережуть за собою всі права на аліменти, пенсії та інші, належні їм виплати. Всі гроші прийомної дитини зараховуються на її особистий розрахунковий рахунок.

Прийомні батьки мають право після узгодження цього питання з органами опіки, використовувати гроші, що належать прийомній дитині, для проведення спеціального лікування (операції на серці, трансплантація тощо), а також на придбання різних інструментів, на розвиток талантів у дитини або спеціальних допоміжних засобів для дітей з вадами фізичного розвитку.

Прийомні батьки здійснюють виховання прийомних дітей аж до досягнення ними вісімнадцятирічного віку. Якщо прийомна дитина продовжує навчання у професійно-технічному або вищому навчальному закладі, то прийомні батьки піклуються про дитину до тих пір, поки вона не закінчить навчання, але не пізніше досягнення нею 23-річного віку.

Якщо це не суперечить інтересам і безпеці прийомної дитини, то їй дозволяється підтримувати стосунки зі своїми родичами або справжніми батьками. Дозвіл дають органи опіки при узгодженні з прийомними батьками.

При визначенні сиріт в прийомну сім’ю, органи опіки та піклування зобов’язані враховувати вік прийомних батьків і дітей. За законом, прийомні діти повинні досягти віку вибуття до того моменту, як прийомні батьки досягнуть пенсійного віку. У деяких випадках цей строк може бути продовжений, але не більше ніж на п’ять років.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї, яка бажає взяти на виховання сиріт, не повинен бути нижче прожиткового мінімуму, встановленого державою.

Щоб прийомна сім’я стала функціонувати, батьки повинні пройти спеціальні навчальні курси.

Договір про прийомну сім’ю перестає діяти, коли припиняється опікунство чи піклування над дитиною.

Якщо у прийомних батьків виникають поважні причини (хвороба, зміна сімейного стану, відсутність розуміння або конфлікти з прийомними дітьми), то вони мають права відмовитися виконувати свої обов’язки прийомних батьків.

Договір про прийомну сім’ю можуть скасувати органи, що захищають права дітей-сиріт, у разі, якщо прийомні батьки погано виконують свої обов’язки. Приміром, якщо у прийомній сім’ї створені несприятливі умови для проживання, виховання та розвитку дитини. Договір перестає діяти і якщо прийомні діти повертаються до своїх справжнім батькам або усиновляються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button