Різне

Як вибрати мотокультиватор (мотоблок)?

motoblok_250Це питання задають собі багато дачників і садівників. Дана інформаційна стаття має на меті допомогти відповісти на типові питання «як і який вибрати мотокультиватор (мотоблок)?».

Мотокультиватор (культиватор ґрунту) – засіб малої механізації, що використовується для проведення сільськогосподарських робіт. Мотокультиватор (культиватор грунту) призначений для виконання робіт з обробки ґрунту: культивування, оранки, розпушування, підгортання, боронування, нарізки борозен, викопування коренеплодів, боротьби з бур’янами.

На сьогоднішній день на вітчизняному ринку та мотокультиваторів представлена ??великою кількістю фірм та організацій, що пропонують мотокультиватори різних виробників. Широкий діапазон моделей, різноманітність конструкцій і функцій не дозволяють швидко і однозначно зробити вибір на користь того чи іншого мотокультиватора.

Купуючи мотокультиватор (культиватор ґрунту) Ви, перш за все, купуєте помічника, який полегшить догляд за садом і городом, тому його надійність і довговічність мають велике значення. До того ж, мотокультиватори, як і будь-яке хороше обладнання, задоволення не з дешевих, і надзвичайно важливо вкласти гроші з розумом, вибравши ту модель, яка найкращим чином задовольнить Ваші потреби.

Вибираючи мотокультиватор, який відповідав би Вашим вимогам, слід керуватися характеристиками поверхні, що обробляється (рельєфом, площею, складом і якістю ґрунту); завданнями, які Ви перед собою ставите, Вашими можливостями і звичками. Від Вашого вибору залежатиме якість і час культивації ґрунту, Ваші трудовитрати і підсумковий результат.

Мотокультиватори – техніка, яка використовується повсюдно: від невеликих дачних ділянок до фермерських і комунальних господарств.

Мотоблок – схожа з мотокультиваторів техніка, що має, однак, певні відмінності. Мотоблок – більш універсальний агрегат, який здатний використовувати спеціальне причіпне або навісне обладнання.
Існують мотоблоки з валом відбору потужності і без нього. Принципова відмінність – у можливості підключати активне навісне обладнання, таке як культиватори, газонокосарки, сінокосарки, шнекороторні снігоприбиральні деки, фрези і скарифікатори для підготовки ґрунту під газони, підмітальні щітки, газонні сівалки, водяні помпи та ін. До пасивного навішування, відповідною для будь-якого типу мотоблока, відносяться плуги, борони, окучники, картпльокопачі, ножі-відвали та ін.

Шляхом установки коліс і установки причепа мотоблок перетворюється на невеликий трактор для перевезення вантажів.

Слід, однак, враховувати, що вартість навісного обладнання часто може перевершувати вартість самого мотоблока, тому важливо чітко уявляти, для яких цілей ви збираєтеся купити мотоблок. Це дозволить не витрачати зайві гроші.

У плані вартості мотоблок як універсальний інструмент садівника і городника в рази дорожчий від мотокультиватора, тому, якщо Вам необхідно лише обробляти ґрунт, немає сенсу купувати дорогий мотоблок.
Незважаючи на перераховані вище відмінності, має сенс об’єднати ці близькі поняття, тим більше що один з видів мотокультиваторов – важкі культиватори – практично повністю збігається з характеристиками мотоблоків, як конструктивно, так і функціонально.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button