Різні цікавинки

Що таке проникаюча гідроізоляція?

foto_cikavosti_11.09.2014-07_resizedОсобливості та принцип дії проникаючої гідроізоляції

Принцип дії матеріалів даної групи заснований на виникненні різниці хімічних потенціалів між поверхнею і внутрішньою структурою бетону, яка з’являється при нанесенні розчину проникаючої гідроізоляції на вологу бетонну поверхню, що підлягає обробці.

Це призводить до появи осмотичного тиску, під впливом якого активні хімічні компоненти гідроізоляційного матеріалу проникають в пористу структуру поверхні бетону. Таке переміщення можливе тільки у водному середовищі, тому глибина проникнення такої гідроізоляції залежить від ступеня зволоженості оброблюваної поверхні.

Після проникнення в пори і капіляри бетону активні компоненти гідроізоляційного матеріалу вступають в хімічну реакцію з оксидами і солями металів, що містяться в бетоні. В результаті цього утворюються важкорозчинні кристали пластинчастої або голчастої форми, які заповнюють пори і порожнечі в структурі бетону, розділяючи їх на більш дрібні порожнини і блокуючи проникнення води.

Відмінними рисами проникаючої гідроізоляції є:

– Застосування виключно для бетонних і залізобетонних поверхонь, не використовується для цегельних і кам’яних конструкцій.
– Висока довговічність.
– Не схильна до механічного зносу.
– Не володіє самостійними фізико-механічними характеристиками.
– Підвищує водонепроникність і морозостійкість бетонної структури.
– Однаково ефективна при нанесенні на зовнішню і внутрішню сторону бетонної конструкції незалежно від напрямку тиску води.
– Має стійкість до механічних пошкоджень за умови, що їх глибина не перевищує глибину проникнення гідроізоляції.
– Володіє стійкістю до дії багатьох хімічно агресивних засобів.
– Зберігає паропроникність бетонної поверхні, т. Е. Не блокує проникнення повітря.
– Дозволено контакт з питною водою.
– Екологічно безпечна.

Найпопулярнішим різновидом гідроізоляції є рідка http://progidrogroup.ru/. Вона має хороші технічні властивості і довговічність, зручна в застосуванні. З її допомогою легко усувати локальні пошкодження, не вдаючись до дорогого демонтажу. Найбільш відомі її представники – рідка гума, рідке скло, сипучі гідроізолятори.

Рідкі гідроізоляційні матеріали не можна застосовувати при температурі нижче 5 градусів. Протипоказано їх наносити, якщо в найближчу добу очікуються заморозки. Не можна наносити ці матеріали на холодну або покриту інеєм поверхню. Хоча необхідно ретельне змочування оброблюваних поверхонь, але при цьому не можна допускати утворення калюж.

Проникаюча гідроізоляція підвалу

Прекрасним способом вирішення проблеми захисту комунікацій є проникаюча гідроізоляція підвалу зсередини.
У будь-яких будівлях підвальні приміщення є найбільш вразливим місцем, де відбувається скупчення різного виду вод. Це і дощові, і талі, і водопровідні води. В результаті пошкоджуються фундамент і комунікації, розвиваються грибок і пліснява, порушується мікроклімат приміщень.

Прекрасним способом вирішення проблеми є проникаюча гідроізоляція підвалу зсередини. В цьому випадку не доведеться розкривати стіни підвалу зовні по їх зовнішньому периметру, що значно полегшує проведення гідроізоляційних робіт. При цьому також відсутня необхідність сушити протікаючі стіни приміщення – така гідроізоляція найкраще працює саме на вологих поверхнях. Її здійснюють за такою технологією:
– У разі наявного затоплення відкачати воду з підвалу.
– Демонтувати шар обробки на стінах аж до бетону. При цьому шви шириною менше 3 см збільшити до цієї величини, очистити від залишків розчину і зволожити.
– При наявності крапельних або напірних течій в швах між блоками гідроізолювати їх за допомогою обмазувальних гідроізолюючих матеріалів.
– Якщо відсутнє протікання, виконати обробку швів за допомогою матеріалів рідкої проникаючої гідроізоляції.
– Виконати гідроізоляцію решти поверхонь стін нанесенням гідроізоляційних сумішей проникаючої дії.
– Після схоплювання матеріалу поверхню регулярно змочувати або щільно накрити плівкою на період до 14 днів, що необхідно для підтримування процесу кристалізації і проникнення гідроізоляційної суміші вглиб бетонної конструкції.

Помилкою є нанесення гідроізолюючих складів на пухкий бетон, який має тріщини, що перевищують норму. Також може перешкодити наявність старого полімерного покриття, яке буде перешкоджати проникненню суміші в структуру матеріалу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button