Різне

Що таке аюрведа

foto_cikavosti_11.09.2014-06У перекладі з санскриту Аюрведа означає «наука про життя і довголітті». Це велика програма знань і найдавнішої лікувальної традиції, яке коли-небудь мало в своєму розпорядженні людство. Аюрведа пропонує широкий діапазон підходів і рішень, застосовних абсолютно в різних сферах життя і покликаних досягти ключової мети – гармонії між природою і людиною.

Класичним аюрведичним письменам майже 3000 років. Однак подібно різним текстам Вед і Ведичної літератури знання Аюрведи протягом багатьох тисяч років також передавалося з уст в уста. Тому Аюрведа, по праву, визнана найбільш древньою наукою про здоров’я.

Аюрведичні рукописи описують стародавню цивілізацію, яка не знала, що таке хвороби. Йдеться про цивілізації аріїв. Згідно древнім легендам, вони не їли м’яса, не хворіли і жили в повній гармонії з природою.

Початкова мета Аюрведи полягала не тільки в тому, щоб поліпшити здоров’я індивідуума, але також у створенні позитивного впливу на здоров’я суспільства в цілому. Зокрема, ведичні риши (провидці) вважали, для того, щоб створити суспільство без хвороб, необхідно об’єднати позитивне здорове поведінку і мислення всіх членів суспільства.

За часів турецького та англійського правління в Індії традиційні знання, збережені в http://indiashop.ru/ були відсунуті на другий план. В результаті безліч важливих аспектів цього цілісного підходу до охорони здоров’я були загублені. На щастя, частина знань, які раніше вважалися загубленими, в чистому вигляді зберегли традиційні сімейства Індії. Вони ж передали ці знання наступним поколінням.

Наприкінці 70-х років минулого століття Махаріші Махеш Йоги проявив ініціативу і зібрав провідних аюрведических лікарів з метою об’єднання в цілісну систему їх мудрості, випробуваних і перевірених часом методів лікування, які збереглися в традиційних сім’ях, і фрагментів знань. Під його керівництвом фахівці з різних дисциплін, таких як аюрведичне здоров’я, медицина, стародавні мови і фізика, працювали разом з метою відновити мозаїку Аюрведи і решти частини Вед.

Безліч додаткових терапевтичних підходів і дисциплін, рекомендованих класичними відичними текстами, такі як медитація (Трансцендентальна медитація), Йога, Ведична архітектура (Махаріші Стхапатья Веда), Ведична астрологія (Махаріші Джотіш і Яг’я), а також систематичне застосування ведичних звуків були систематизовані та включені до ведичного підходу Махаріші до здоров’я.

Крім того, Махаріші вперше мотивував багато традиційних аюрведичних сімей поділитися секретами стародавніх трав’яних лікувальних формул і процедур. Він також надихнув авторитетних аюрведичних лікарів і вчених по санскриту брати участь в перекладі справжніх текстів Аюрведи на сучасну мову. Адже значна частина ведичного знання останнім часом була втрачена у зв’язку з неякісним перекладом, і знадобилося багато років кропіткої роботи, щоб відновити точні тексти. Потім західні вчені включили ці всеосяжні і відновлені знання в контекст сучасних наукових відкриттів.

Всеїндійськой Аюрведичній Конгрес визнав Махаріші Аюрведу як найбільш автентичну в тлумаченні цієї науки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button