Різні цікавинки

Що таке СРО?

sro-tiumen_250СРО – це спільнота будівельних компаній, що об’єдналися для вирішення питань, професійної діяльності. Абревіатура союзу розшифровується як саморегульована організація, але, незважаючи на таку демократичну назву, ініціатором створення СРО виступила держава. Яке і визначило порядок їх створення, страхування відповідальності та формування компенсаційних фондів.

СРО – це новий рівень контролю за діями будівельних організацій. За допомогою цього утворення уряд намагається навести порядок у сфері будівництва, запропонувавши всім членам спільноти відповідати за дії колег. У тому числі і грошми.

Суть організації закладена в самій назві, в понятті слова «саморегуляція». Якщо говорити спрощено, то процес виглядає наступним чином. Група професіоналів збирається і створює спільноту, правилами якого повинні підкорятися всі учасники зборів. Бізнесмени виробляють норми і вимоги, визначають якісь стандартів поведінки. І чітко стежать за тим, щоб не було порушень з боку колег.

Якщо відбувається якась неприємність, відповідальність за те, що трапилося несуть усі підприємства. Збиток покривається з коштів компенсаційного фонду, який на першу ж вимогу поповнюється до початкового рівня.

Таким чином, СРО дозволяє регулювати ситуацію на будівельному ринку без втручання держави. Ви можете добровільно http://sro-za-den.ru/ і приймаючи рішення покласти на себе відповідальність за свої і чужі дії, бізнесмени ведуть справи без зайвих ризиків і афер. Розуміючи, що відповідати їм доведеться в першу чергу перед учасниками спільноти: мало хто захоче через чиїсь помилок регулярно поповнювати компенсаційний фонд.

Діяльність саморегулівних організацій включає:

• Детальну розробку та узгодження вимог, правил і стандартів СРО.
• Створення та затвердження правил видачі допуску до робіт капітального будівництва, порядок проходження інструктажу з техніки безпеки на таких об’єктах.
• Видача дозволів організаціям – спільноті на виробництво робіт, що мають підвищений ступінь небезпеки.
• Контроль за виконанням членами СРО вимог, приписів, правил і т.п. добровільного співтовариства.
• Контроль за дотриманням компаніями законодавства, нормативних та технічних актів, вимог наглядових органів.
• Вироблення заходів покарань, що застосовуються до порушили правила учасникам СРО, та контроль їх виконання.

Крім цього, саморегульовані організації беруть на себе зобов’язання з навчання та атестації працівників будівельних компаній, за поданням учасників спільноти у державних органах всіх рівнів влади, щодо забезпечення колег своєчасною інформацією в професійній сфері і в плані змін законодавства, з аналізу діяльності членів СРО та їх конкурентів.

Варто відзначити, що держава наділила СРО не тільки обов’язками, а й правами. У рамках своєї діяльності саморегульовані організації мають право:

• Контролювати виконання членами спільноти вимог законів.
• Захищати і відстоювати учасників організації, до яких були застосовані неправомірні дії з боку владних структур.
• Брати участь в обговоренні проектів Законів, що стосуються професійної діяльності будівельних компаній.
• Вносити пропозиції щодо поліпшення діяльності держорганів.
• Запитувати й одержувати необхідну інформацію.

Всі СРО в процесі формування повинні подбати про створення системи страхування. Завдяки цьому підприємства, що вступають у саморегулюючу організацію, отримують додаткову фінансову гарантію від страхових компаній.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button