Поради

Що таке відпочинок

Відпочинок — це відновлення сил після певного стомлення. Перерва в роботі або якій-небудь справі, щоб відновити сили. Отже, мета, яку переслідує відпочинок, це набратися сил і енергії.

13-11-15-foto-600x338-1

Безліч людей, кажучи «відпочинок», мають на увазі «байдикування», лежання на дивані вдома або інше дозвільне проведення часу. Інші плутають відпочинок з домашніми справами і турботами і уявляють собі відпочинок як щось протилежне роботі або службі. Такий відпочинок має вкрай низьку дієвість. Адже в цьому випадку не відбувається зміни обстановки, і оточення продовжує нагадувати людині про будні, стреси і різні життєві проблеми. Навряд чи після такого відпочинку людина готова з новими силами кинуться в бій. Швидше, вона буде шкодувати про те, що день пройшов, а вона так і не відпочила. Але є способи зробити ваш відпочинок приємним і корисним, а головне незабутнім.

Активний відпочинок

Активний відпочинок — це один із способів провести свій вільний час, займаючись будь-якою активною діяльністю, пов’язаною з фізичними вправами, напругою м’язів, роботою тіла. Це відпочинок в русі, переважно на природі, поєднаний зі зміною обстановки. Насправді, поводити свій відпочинок таким чином надзвичайно корисно з кількох причин:

  • навіть невеликі фізичні навантаження дуже добре впливають на працездатність серця, зміцнюють судини.
  • свіже повітря. Мабуть, саме через цей фактор активний відпочинок ефективно заповнює сили людини. При насиченні тіла киснем обмін речовин стає кращим, посилюється регенеративна здатність клітин, нервова система приходить в оптимальний стан.

До категорії «активний відпочинок» зазвичай відносять заняття спортом, туризм, походи. Активний відпочинок воліють, як правило, люди активні, не тільки фізично, а й займають активну життєву позицію. Відпочинок для них — це не просто кинути всі справи і виїхати куди-небудь подалі, це добре спланована частина життя, поряд з роботою або вихованням дітей. Їх девіз: «Хто добре працює — добре відпочиває».

Активний відпочинок — це і гірські лижі в Альпах, і серфінг на Мальдівах, і відпочинок у Єгипті за заняттям дайвінгом, тури в Туреччину зі своїми водними лижами. Це відпочинок, що приносить заряд бадьорості, викид адреналіну і море захоплюючих вражень.

Культурний відпочинок

Культурний відпочинок — це заняття для тих, кого відновлення душевних сил хвилює більше, ніж фізичних. Культурний відпочинок віддають перевагу люди спокійні, чиї повсякденні заняття одноманітні і рутинні, а ритм життя не такий швидкий, і тому їх душа вимагає живих фарб і нових вражень, залучення до секретів древніх цивілізацій або історії. Або сходити на концерт Будапештського циганського симфонічного оркестру скрипок, анонс якого можете перглянути на https://kiev.karabas.com/, повірте, ви отримаєте масу позитивних емоцій від такого дійства!

Вони з великим задоволенням поїдуть на екскурсію в долину фараонів або відправляться в яку-небудь глибоку печеру подивитися наскальні розписи первісних людей, годинами будуть ходити по музеях, фотографуватися на тлі пам’яток архітектури і т.п. Їх відпочинок в тому, щоб складати колекцію красот землі, якою при нагоді можна поділитися в колі близьких друзів.

Тим, хто любить культурний відпочинок, напевно сподобалося б подорож в Єгипет або Туніс милуватися останками давнину, вони були б у захваті від Греції з її античною культурою, напевно б сфотографувалися б пліч-о-пліч з шаолиньскими ченцями біля стін відомого монастиря в Китаї.

Санаторно-курортний відпочинок

В перекладі з німецької слово «курорт» означає «місце лікування». Більш глибоко «курорт» — це особлива територія, що володіє природними лікувальними властивостями з розташованими на ній будівлями і спорудами, що дозволяють її експлуатувати. Курорти бувають Бальнеотерапевтичними (там лікують мінеральними водами), грязелікувальні і кліматичними.

Курорти існують з незапам’ятних часів. Ще древні римляни на місці природних гарячих природних джерел будували свої терми, так вони називали лазні. Спеціалізовані установи, призначені для лікувальних цілей в тому числі і природними засобами називаються санаторії. Санаторно-курортний відпочинок — це відпочинок у лікувально-оздоровчих комплексах, з відвідуванням різних процедур, спрямованих на зміцнення здоров’я. Такий відпочинок дуже продуктивний, тому поєднує в собі приємне з корисним. Потрібно відзначити, що кожен санаторій, як правило, має свій профіль оздоровлення, і є можливість підібрати саме те, що підходить вам.

Останнім часом курортом називають будь-яку природну територію з розвиненою інфраструктурою, призначену для масового відпочинку.

Як зробити відпочинок більш результативним?

Найкращий спосіб організувати відпочинок — це зайнятися улюбленою справою, яка приносить радість, а також переключити увагу на навколишній світ, який по-справжньому різноманітний. Багато людей, навіть у відпустку не можуть спланувати свій відпочинок, тому думками продовжують перебувати на роботі або бути зануреними в себе. Такий відпочинок відпочинком не назвеш. А ось якщо пройтися по різнобарвному базару в Тунісі, де вашу увагу раз у раз будуть залучати невигадливі заморські сувеніри, або відправиться на екскурсію на гору Мойсея, стежачи за оповіданням гіда, або піти в музей роздивлятися картини великих художників, або зайнятися серфінгом, зосередившись на хвилях прибою, то напевно ви зумієте частково відвернутися від проблем і турбот, які турбували і пригнічували вас в трудові будні.

Ну і звичайно ж важливим чинником є залучення до природи. Відпочинок на середземноморському березі, в тінистих джунглях Амазонії або серед Альпійських снігів куди краще, ніж сидіння за комп’ютером, щоденний перегляд кінофільмів або читання газет за чашкою кави з сигаретами. Так що пакуйте валізи і в аеропорт, не забудьте пляжний костюм і фотоапарат.

Кнопка «Наверх»
Закрыть