Технології

ШІ розпізнає політичні погляди людей за обличчям

Люди віддавна намагалися приписувати рисам обличчя здатність відображати характер або моральні якості людини. Сучасна психологія відносить фізіогноміку до псевдонаук, але нові технології готові це заперечити.

Як стверджують вчені зі Стенфордського університету, поєднання штучного інтелекту і машинного розпізнавання облич здатне точно визначити політичні погляди людини за обличчям. Можливо, це народження найбільш затребуваної в майбутньому виборчої технології.

Перед початком експерименту дослідники попросили 591 учасника відповісти на запитання анкети, що дає змогу встановити політичні погляди респондента. Потім деяких із них просканував досвідчений алгоритм ШІ, якому поставили за мету розташувати людину в певній точці політичного спектра.

Загалом алгоритм виявляв політичні погляди учасників із високою точністю, навіть коли “не було кореляції з віком, статтю та національністю” піддослідного, повідомили автори дослідження, які опублікували результати в журналі American Psychology. За наявності такої кореляції відповіді ШІ були ще точнішими, повідомляє QZ.

Відправною точкою експерименту стало спостереження “відмінностей у рисах обличчя”, яке помітили майбутні автори статті в “найліберальніших і найконсервативніших чоловіках і жінках”. Ліберали, як помітили дослідники, частіше мають менш виражену нижню частину обличчя, їхні носи і губи розташовані нижче, а підборіддя менші, ніж у консерваторів. Ключова характеристика обличчя середнього ліберала – обличчя меншого розміру. Якщо ж обличчя велике, з розвиненим підборіддям – найімовірніше, його володар республіканець.

“Люди загалом згодні оцінювати політичну орієнтацію за обличчям (Todorov et al., 2015), – йдеться в статті. – Незалежно від точності такого судження, ефект самоздійснюваного пророцтва (Merton, 1936) постулює, що до людей, які володіють певними зовнішніми атрибутами, ставляться відповідно. Якщо засвоїти цю атрибуцію, то з часом може розвинутися поведінка, що узгоджується зі сприйняттям тебе іншими (Slepian & Ames, 2016). Приміром, люди з великою щелепою, яких часто вважають більш домінантними в соціумі (риса, що асоціюється з політичним консерватизмом), з часом можуть стати розвинути в собі цю рису”.

Наявність кореляції між вродженими рисами обличчя та політичними поглядами, яку постулюють автори дослідження, підводить до висновку про ще більшу небезпеку поширення технологій біометрії та розпізнавання облич.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button