Технології

Коли ми станемо надлюдьми?

Якби у вас була можливість об’єднати ваші поточний розум і тіло з технологіями, які дадуть вам надлюдські здібності і дозволять жити вічно, пішли б ви на це? У цьому полягає суть такого перебігу, як трансгуманізм. Трансгуманісти очікують дня, коли технології дозволять людям стати настільки досконалими, що хвороби, слабкості, убогість і війни будуть ліквідовані повністю. Вони вважають, що злиття з машинами дозволить нам стати в трильйони разів розумніші, ніж сьогодні, а також дозволить нам досягти безсмертя.

transhumanizm_600

Багато трансгуманістів переконані, що такого світу можна дочекатися вже протягом цього життя. Вони вказують на закон Мура і на те, що технології зростають у геометричній прогресії. У міру того як крива технологій загинається все вище, наш світ все швидше перетворюється на щось, зовсім нам незнайоме. Всього через кілька десятиліть, на думку трансгуманістів, надзвичайно передові технології продовження життя дозволять їм стати богами на землі.

Ключовий момент, якого з нетерпінням чекає більшість трансгуманістів, – це так звана сингулярність. Це точка неповернення, коли штучний інтелект перевершить людський і технології будуть розвиватися за принципом доміно. У той же час велика частина трансгуманістів вважає, що біологічний інтелект буде розвиватися паралельно з небіологічним, а людство стане значно розумнішим. Під час цього переходу суспільство кардинально зміниться.

Читайте також: Вчені прогнозують заміну офісного планктону роботами гуманоїдами вже через 5 років

Після виникнення сингулярності в суспільстві почнуться зміни; і ці зміни практично до невпізнання змінять суспільство, яке ми його знаємо. Експерти вважають, що безстрокове продовження людського життя швидко стане нормою. Багато вчених, що працюють у цій сфері, особливо зацікавлені в питаннях досягнення безсмертя.

Але для більшості людей ідея досягнення безсмертя в наших зруйнованих тілах звучить просто смішно. Однак трансгуманісти ставляться до цьому серйозно і у них є на те підстави.

Один із способів досягнення цієї мети – збереження людського розуму на комп’ютері. Якщо всю вашу свідомість може бути завантажено на комп’ютер, пізніше його можна буде завантажити в якийсь футуристичний аватар або щось схоже.

При цьому завантаження свідомості – не єдиний спосіб продовження життя, в якому зацікавлені трансгуманісти. Серед інших прикладів – включення нанороботів в наші тіла і ліквідація захворювань в процесі «генетичного перепрограмування».

Інші футурологи і трансгуманісти працюють в напрямку збільшення терміну життя за допомогою біологічних засобів на кшталт вирощування нових органів зі стовбурових клітин і заміни зношених частин нашого тіла на високотехнологічні моделі. Третій спосіб може бути покладено в пункті злиття біології та природознавства: шляхом додавання нанороботів в кровообіг і мозок, і заміни окремих клітин нанокомп’ютер, які сповільнять дегенерацію клітин, а значить, і старіння.

На думку трансгуманістів, ми не тільки будемо жити довше, але і якість нашого життя буде в майбутньому вища.

Роботи стали важливою частиною нашого життя. Здатність самостійної збірки і поява нанофабрик приведуть до того, що ці машини будуть легкодоступні. До 2050 року, як вважають, технології дійдуть до створення андроїда, в точності схожого на людину.

Такі роботи, керовані програмним забезпеченням, зможуть стати покоївками, кухарями та дворецькими для людей. Нанороботи будуть снувати по нашим венах 24 години на добу 7 днів на тиждень і спостерігати за нашим станом здоров’я, вчасно попереджаючи про неполадки.

Читайте також: Зародження термінатора

Звучить цікаво, так?

Де ж взяти грошей на це все?

Якщо роботи будуть настільки просунутими, навіщо людям працювати?

Або ми зможемо «прокачати» себе технологіями, щоб мати можливість конкурувати з роботами-працівниками?

В одній з останніх статей Ендрю Смарт висуває припущення, що такі «удосконалення» можуть просто перетворити нас у «кращих рабів»:

«Чи може бути так, що ми вливаємо нашу інноваційну енергію в те, щоб виховати в собі кращих рабів? Якщо цифрова еліта мріє досягти ідеального союзу з машинами, що буде з іншою частиною нас, яка або не може дозволити собі стати кіборгами, або просто хоче радіти життю, як звичайна людина? Одна людина сингулярності зможе замінити сотню працівників, а роботи заступлять на інші робочі місця?»

Насправді, роботи вже підміняють нас там і тут. Це відбувається навіть у країнах з низькою оплатою праці, наприклад Китай.

Китайська компанія Hon Hai, найбільший в світі контрактний виробник електроніки, заявила, що має намір побудувати фабрику з виробництва роботів і замінити 500000 працівників роботами в наступні три роки. Однак трансгуманісти особливо не переживають з цього приводу. Вони наполягають на тому, що ми станемо настільки розумні, що легко знайдемо вирішення подібних соціальних проблем.

Так, більшість трансгуманістів визнає, що будуть ями на дорозі до утопії, але також нерозумно було б «не взяти під контроль нашу власну еволюцію». Вони вважають, що ми можемо використовувати науку і техніку, щоб визначати напрямок розвитку суспільства, і що це створить набагато кращий світ, ніж той, що ми маємо сьогодні. Ось, наприклад, думка одного з учасників конференції, присвяченій трансгуманізму:

«Трансгуманізм – це рух до трансцендентності. Це не класичний містицизм, але воно шукає тимчасової трансцендентності. Це рух і є еволюція. Що таке реальність? Реальність – це еволюція. Це рух від простого до складного; вінець цього – інтелект. Еволюція прагне до інтелекту. Ми повинні мати волю до розвитку. У нас є моральна відповідальність за ріст еволюції. Еволюціонуючи, ми розширюємо наші здібності і діємо в гармонії з процесом еволюції».

Звучить релігійно, фанатично і багатообіцяюче. Зрештою хто не хотів би жити в утопії, в якій все, що з нашою планетою «не так», було б виправлено?

Читайте також: Білл Гейтс: «Роботи незабаром залишать багатьох людей без роботи»

На цьому трансгуманізм не закінчується. Послідовники цієї течії вважають, що зрештою ми будемо володіти такими надлюдськими здібностями і будемо користуватися такими радикальними технологіями продовження терміну життя, що запросто відчуємо себе богами.

Один з найвідоміших трансгуманістів на Землі, Рей Курцвейл, щодня приймає 150 вітамінних добавок в спробі продовжити своє життя, поки не будуть розроблені більш досконалі технології продовження життя. Футуролог вважає, що еволюція і технології неминуче рухають нас убік божественного.

«Еволюція рухається в бік більшої складності, більшої елегантності, великих знань, більшого інтелекту, краси, творчості, вищих рівнів таких атрибутів, як любов. У кожної монотеїстичної традиції Бог описується всіма цими якостями без будь-яких обмежень: нескінченні знання, нескінченний інтелект, нескінченна краса, творення, любов і так далі. Звичайно, навіть прискорене зростання еволюції ніколи не приведе до нескінченного рівню досконалості, але до експоненціального зростання в цьому напрямку – цілком. Еволюція невблаганно наближає нас до концепції бога, хоча ніколи не досягне ідеалу. Ми можемо розглядати її як звільнення від обмежень нашої власної біології».

Трансгуманіст Марк Песке впадає в більші крайнощі. Він відкрито заявляє, що трансгуманізм дозволить нам «стати богами»: «Люди помирають, планети вмирають, навіть зірки вмирають. Ми все це знаємо. І оскільки ми це знаємо, ми шукаємо щось більше – трансцендентність швидкоплинності, перехід до досконалої форми. Втечу. Зупинка колеса. Ми шукаємо ідеальних знань і досконалої волі. Щоб стати богами, взяти всесвіт у руку і перетворити його по своїй потребі – заради нашого власного задоволення. Це буде на Землі, це буде і на небесах. Неминучий результат немислимої неймовірності, стріли еволюції – трансгуманізм – досягається добрими справами».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments