Всесвіт

ШІ склав найточнішу карту зіркових “пологових будинків” Чумацького Шляху

Дослідження передбачає розташування 140 000 молекулярних газових хмар нашої Галактики, в яких відбувається утворення зірок.

Група астрофізиків під керівництвом Шінджі Фудзіти з вищої школи науки Осакського столичного університету визначила близько 140 000 молекулярних хмар, розташованих всередині Чумацького Шляху. Знайдені області – джерело нових зірок нашої Галактики.

Дослідники використовували дані розподілу в Галактиці чадного газу, зібрані 45-метровим телескопом Нобеямської радіообсерваторії. За допомогою ШІ вчені оцінили відстань до кожного з цих молекулярних хмар, визначила їх розмір і масу.

В результаті дослідники створили найдетальнішу карту розподілу областей зіркоутворення. Поки їх робота охоплює тільки перший галактичний квадрант – один з чотирьох секторів, на які умовно поділяють Чумацький Шлях.

Результати сканування Чумацького Шляху в пошуках молекулярних хмар (верхня тонка лінія) і зйомка телескопа «Спітцер» в інфрачервоному діапазоні. На виносках результати аналізу областей зореутворення на основі чадного газу. Зображення: NAOJ, NASA, JPL-Caltech

Зірки утворюються в результаті злиття молекулярного газу та пилу в космосі. Ці молекулярні гази настільки розріджені і холодні, що невидимі для людського ока, але випромінюють слабкі радіохвилі, які можна спостерігати за допомогою радіотелескопів.

Складність полягає в тому, що при спостереженні з Землі на тлі і перед такими областями знаходиться багато матерії, і ці елементи ускладнюють визначення їх відстані і фізичних властивостей, таких як розмір і маса.

Вчені планують продовжити роботу, зокрема, доповнити своє дані спостереженням за небом в південній півкулі, щоб доповнити дані про інші ділянки Чумацького Шляху, які не видно в Японії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button