Всесвіт

Місія DART: NASA збирається врятувати Землю від астероїдів, збиваючи їх невеликими зондами

NASA збирається запустити новий космічний зонд в довгу подорож з сумним і передбачуваним фіналом. Якщо все пройде за планом, то крихітний зонд зіб’є з курсу астероїд розміром з Колізей.

Місія, що отримала назву Double Asteroid Redirection Test(DART), відправить космічний корабель на дистанцію майже в 9 мільйонів кілометрів, щоб в кінцевому підсумку той врізався в астероїд. Зонд, що являє собою коробку шириною 1,22 метра, і на тлі своєї мети — величезного астероїда розміром з Колізей — він виглядає як крихітна піщинка. Однак вчені впевнені, що зіткнення додасть космічному каменю достатній імпульс, щоб той змінити свою траєкторію на орбіті більшого астероїда.

Навіщо все це потрібно? Що ж, цілі у НАСА досить прагматичні: агентство перевіряє, чи зможе подібна міра одного разу запобігти зіткненню небезпечних космічних тіл із землею. Зараз нашій планеті ніщо не загрожує, але за оцінками НАСА, до 40% всіх близьких до нас астероїдів досягають не менше 140 метрів в довжину, а іноді й набагато більше. Такий астероїд може зрівняти з землею ціле місто!

Порівняльні габарити астероїда Дідмос, на який націлена місія Dart ESA Science Office

За словами Тома Стетлера, астрофізика НАСА, що працює над місією, DART – це подвійна перевірка методу планетарного захисту.

“Перший тест — це перевірка самої технологічної здатності вразити астероїд. А другий — перевірка реакції реального астероїда на удар. Перший тест закінчується, а другий тест починається в той момент, коли космічний корабель розлітається в крошки», — повідомив Стетлер в інтерв’ю порталу Insider.

DART повинен почати свою подорож в цю середу, злетівши з бази космічних сил Ванденберг, Каліфорнія, на борту ракети SpaceX Falcon 9. Якщо все піде за планом, він досягне пункту призначення у вересні 2022 року. НАСА проведе пряму трансляцію запуску на YouTube, подивитися яку можна буде за цим посиланням:

Протягом 10 місяців DART буде стрімко наближатися до пари астероїдів. Один з них, Місяць під назвою Диморфос, обертається навколо іншого, Дідімоса. Ні той, ні інший не становлять загрози для Землі. Але вони ідеально підходять для випробувань, тому фахівці налаштовані оптимістично.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button