Земля

Подивіться, як майже 1000 китів одночасно харчуються крилем. Це світовий рекорд (відео)

Пасажири круїзних суден поблизу Антарктиди стали свідками того, як величезна група китів одночасно харчувалася крилем.

Минулого року пасажири на борту круїзного судна поблизу Антарктиди побачили надзвичайно рідкісне та захоплююче видовище: гігантське скупчення вусатих китів, які харчуються величезною кількістю криля, наскільки вистачає очей. Згідно з новим дослідженням, в ході якого вчені проаналізували кадри спостерігачів за китами, на місці були присутні близько 1 000 китів одночасно. При цьому спочатку їх кількість оцінювалася в кілька сотень особин.

Спостерігачі за китами спостерігали за їх скупченням 13 січня 2022 року на борту National Geographic Endurance, полярного дослідницького круїзного судна, яким керує Lindblad Expeditions у партнерстві з NatGeo. Корабель знаходився приблизно в 15 км на північ від острова Коронейшн (англ. Coronation Island), найбільшого з Південних Оркнейських островів, коли натрапив на годування китів, повідомляє National Geographic. Скупчення в основному складалося з фінвалів (Balaenoptera physalus), які виростають до 26 м у довжину і поступаються за розміром лише синьому киту (Balaenoptera musculus).

Відео спостерігачів опубліковано 8 березня 2022 року на YouTube-каналі Lindblad Expeditions-National Geographic. На кадрах видно, як фінвали кидаються до поверхні в пошуках їжі, і з їх дихальних отворів б’ють фонтани води.

“Ми оточені ними. Вони буквально натикаються один на одного, тому що їх так багато», — розповів на відео Конор Райан, місцевий зоолог, який теж був на судні.
Китів було так багато, що туристи відчували їх дихання, додав він. Спочатку зоолог підрахував, що в скупченні було від 200 до 400 особин. Але було важко точно сказати, скільки їх насправді, тому що спостерігачі могли бачити тільки тих китів, які були на поверхні, а не годуються внизу.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Ecology, Райан та його колеги повторно проаналізували фотографії та відео з місця події, щоб краще оцінити кількість китів. Експерти визначили, що в “супергрупі” було близько 970 фінвалів, що робить її найбільшою з коли-небудь зареєстрованих. Також в цьому районі мешкали щонайменше один синій кит і пара горбатих китів (Megaptera novaeangliae), а також південні морські котики (Arctocephalus gazella) і тисячі морських птахів, включаючи буревісників, пінгвінів і альбатросів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button