Технології

Шкіру запропонували робити з грибів

Новий матеріал розробила група вчених під керівництвом Мітчела Джонса і Олександра Бісмарка з Університету Відня.

Background photo created by azerbaijan_stockers — www.freepik.com

Нормальна шкіра, як відомо, має тваринне походження, а її традиційний штучний аналог виготовляється з синтетичного полімеру. Однак сьогодні виробництво подібних матеріалів викликає все більше запитань з точки зору етики і захисту навколишнього середовища, і тому австрійські вчені разом зі своїми колегами запропонували новий шкірозамінник — цілком етичний і екологічний.

Виготовляти матеріал вчені пропонують зі звичайних грибів, і процес виробництва починається з їх вирощування, для чого можна використовувати дешеві відходи лісової промисловості, наприклад, тирсу. Отримана біомаса потім піддається фізичній і хімічній обробці, зокрема стискається і структурується.

«В результаті матеріал з грибної біомаси стає схожим зі справжньою шкірою, має порівнянні властивості і тактильні ознаки», — говорить Олександр Бісмарк.
При цьому така штучна шкіра складається в основному з біорозкладного хітину, який грає роль стабілізатора, та інших полісахаридів як, наприклад, глюкан.

Розробники нового матеріалу вже замислюються про його комерційне виробництво, але поки, як вони кажуть, головною проблемою є отримання стабільних по своїй товщині, кольору і механічним властивостям листів «грибної» шкіри. Втім, вчені впевнені, що їх розробка буде користуватися популярністю — в першу чергу у екологічно свідомих підприємств і приватних покупців, а також у веганів, яких в суспільстві стає все більше.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»