Технології

Створена нова концепція ракетного двигуна на основі сонячних спалахів

Новий тип ракетного двигуна, який використовує механізм, що лежить в основі сонячних спалахів, запропонувала фізик з Принстонської лабораторії фізики плазми Міністерства енергетики США (DOE).

Пристрій буде використовувати магнітні поля, щоб змусити частинки плазми, електрично зарядженого газу, також відомого як четвертий стан матерії, живити корабель і, через збереження імпульсу, переміщати його вперед.

Сучасні випробувані в космосі плазмові двигуни використовують електричні поля для переміщення частинок.

Нова концепція прискорить частки за допомогою магнітного з’єднання – процесу, який спостерігається у всьому Всесвіті, зокрема на поверхні Сонця: це коли лінії магнітного поля сходяться, раптово розділяються, а потім знову з’єднуються, виробляючи енергію. Повторне з’єднання також відбувається всередині термоядерних пристроїв, відомих як токамаки.

 

“Я готувала концепцію протягом деякого часу. Ця ідея прийшла мені в голову в 2017 році, коли я сиділа на палубі і думала те, як схожі вихлопи від автомобіля і високошвидкісні вихлопні частки, створені Національним експериментом PPPL по сферичному тору (NSTX). Під час своєї роботи цей токамак виробляє магнітні бульбашки, звані плазмоїдами, які рухаються зі швидкістю близько 20 км в с., Що мені здалося дуже схожим на тягу”, – твердить Фатіма Ебрахімі, винахідник концепції і автор статті

Термоядерний синтез, енергія, яка приводить в рух Сонце і зірки, об’єднує легкі елементи в формі плазми – гарячого, зарядженого стану матерії, яка складається з вільних електронів і атомних ядер: це становить 99% видимого Всесвіту.

Вчені прагнуть відтворити термоядерний синтез на Землі, щоб мати практично невичерпне джерело енергії для виробництва електрики.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button