Здоров'я

Знизьте ризик колоректального раку на 39% за допомогою фізичних вправ

Дослідження, опубліковане в British Journal of Cancer, показало, що люди, які займаються фізичною активністю не менше 60 хвилин, потенційно можуть знизити ризик розвитку колоректального раку більш ніж на третину. Звіт, підготовлений дослідниками з Університету Сан-Паулу, є першим, в якому аналізується прямий зв’язок між фізичною активністю в підлітковому віці і ризиком розвитку аденом в більш пізньому віці.

Фізична активність, що має вирішальне значення для зниження ризику

Колоректальний рак належить до раку, який починається в товстої або прямої кишки. Більшість колоректального раку розвивається з аденоматозних поліпів або передракових новоутворень в товстій або прямій кишці.

Вчені виявили, що щоденна фізична активність протягом більше 60 хвилин в підлітковому віці, яка вимірюється у віці від 12 до 22 років, знижує ризик аденоми на сім відсотків у порівнянні з мінімальною фізичною активністю або її відсутністю.

«Цей підвищений рівень зниження ризику корелює з ворсинчастими аденомами, які являють собою агресивні поліпи діаметром більше 1 см і з найбільшою ймовірністю переростуть в колоректальний рак», — пояснив Леандро Резенде, один з провідних авторів дослідження.

Фізична активність знижує ризик колоректального раку, оскільки знижує жирові відкладення, запалення і рівень інсуліну. Це також може привести до появи збалансованих і різноманітних кишкових бактерій, що призведе до гарної метаболічної і запальної активності.

Кнопка «Наверх»
Закрыть