Інтернет

Німецькі вчені знайшли в мозку центр прив’язаності до Facebook

Німецькі учені з Вільного університету Берліна(Freie Universit?t Berlin) виявили, що залежність від соцмережі Facebook визначається активністю одного з центрів задоволення в людському мозку. Іншими словами, характер обробки репутаційного прибутку в лівому прилеглому ядрі дозволяє передбачити інтенсивність використання Facebook. При цьому соціальна мережа не робить людей щасливішими.

У дослідженні на чолі з Даром Месхи взяло участь 31 волонтерів. Учасники розповіли, скільки у них друзів на Facebook, як часто і наскільки багато часу вони проводять в соцмережі, а потім викласти відеоролик зі своїм інтерв’ю. В цей час учені спостерігали за діяльністю мозку учасників за допомогою комп’ютерної томографії. З’ясувалося, що активність мозкового центру задоволення була вища тоді, коли учасники отримували про себе позитивні відгуки, чим коли спостерігали за тим, як їх отримує хтось інший. Вища ступінь цієї відмінності відповідала інтенсивному використанню Facebook.

При цьому незрозуміло, що примушує людей частіше користуватися Facebook: позитивні соціальні стимули або стійка звичка до соцмереж змінює реакцію мозку на подібні соціальні “погладжування”.

Нагадаємо, раніше американські учені з Інституту соціальних досліджень при університеті Мічігану провели опитування, результати якого говорять, що використання соціальної мережі не дарує людям відчуття щастя. Відмітно, але чим більше людей користувалося Facebook, тим нижче у них було відчуття задоволеності власним життям.

Натхнення: informing.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button