Земля

На Евересті провели прибирання, і підрахували кількість сміття та трупів

Навесні і восени, під час відсутності стійких вітрів, альпіністи активно починають підкорювати Еверест. З-за високого темпу розвитку туризму, охочих підкорити найвищу точку Землі стає все більше — якщо в 1983 році на гору піднялися 8 осіб, то в 2012 році вершина була досягнута 234 людьми. Під час тривалого походу люди залишають гори сміття, а деякі альпіністи гинуть, і залишаються під шарами снігу. Нещодавно співробітники департаменту туризму Непалу провели на горі генеральне прибирання і розповіли, скільки сміття і мертвих тіл їм вдалося виявити.

Сильне забруднення Евересту пов’язано з тим, що у сходженні беруть участь не тільки альпіністи, але і гіди, які наскільки це можливо забезпечують безпеку протягом всього шляху. Іноді піднімається на вершину людей так багато, що на горі виникають «пробки», які навіть стають причиною бійок альпіністів. Після зупинок в спеціальних таборах, люди залишають за собою гори харчового упаковування і спорядження на зразок кисневих балонів, прибирати які, звичайно ж, нікому.

На Евересті знайшли чотири трупи і купи сміття

В цілому люди зібрали понад 10 000 кілограмів сміття, причому найбільш забрудненими місцями виявилися другий і третій табір. По можливості, зібране сміття буде відправлено на перероблення, а не просто викинуте.

Що стосується мертвих тіл альпіністів, їх було виявлено чотири — вони були відправлені до лікарні для впізнання. Насправді, їх на шляху до вершини Евересту може бути набагато більше, просто вони заховані під товстим шаром снігу. У майбутньому уряд Непалу може організувати ще одну експедицію, коли сніг буде більше схильний до танення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button