Людина

Що означає поганий запах з рота

6 хвороб, які можна визначити за запахом з рота

Найменша зміна біохімії нашого тіла може підказати про хвороби, що розвивається задовго до того, як з’являться перші симптоми – головне, знати, що і де шукати. Сьогодні ми розповімо про те, які захворювання лікарі можуть визначити буквально по запаху з рота.

Відмова печінки

Дихання з запахом сирої риби – ознака того, що печінка більше не справляється зі своєю роботою і не може переробляти токсини. Небезпечні речовини накопичуються у сечі, поті і диханні – і надають йому специфічний запах.

Рак легенів

Ізраїльські вчені розробили пристрій «NaNose», який з точністю до 90% здатне визначити рак легенів, причому на дуже ранніх стадіях. Більш того, як показали результати дослідження, опублікованого в журналі ACS Nano, це пристрій, схожий на алкотестер, також здатний по запаху визначити хворобу Крона, ниркову недостатність, розсіяний склероз і деякі форми раку.

Ниркова недостатність

Одна з ознак цього захворювання – аміачний запах дихання. Дослідники з Університету Іллінойсу розробили одноразовий пристрій, який здатний вловити найменшу ознаку аміачного дихання і тим самим поставити діагноз якомога раніше. Зараз вчені працюють над тим, щоб зробити цей пристрій максимально простим у використанні і дешевим, щоб доступ до ранньої діагностики був у всіх, хто цього потребує.

Розсіяний склероз

Це небезпечне аутоімунне захворювання, при якому організм атакує власну центральну нервову систему, залишає чіткий слід в диханні пацієнта. Як показало дослідження, результати якого були опубліковані в ACS Chemical Neuroscience, у більшої частини пацієнтів з розсіяним склерозом запах з рота змінюється навіть на дуже ранніх стадіях хвороби.

Захворювання ясен

Запах, що нагадує «аромат» несвіжих яєць, це ознака хвороби ясен. Причому абсцес може розвинутися в невеликій «кишені» ясна, розміром в декілька міліметрів. Виявити і вичистити його зможе тільки лікар – так що при перших ознаках несвіжого дихання варто звертатися до стоматолога, навіть якщо поки ні зуби, ні ясна не болять.

Цукровий діабет

Специфічний солодкий, «фруктовий», запах з рота може свідчити про розвиток цукровому діабеті другого типу: це ознака кетоза, коли організм починає добувати енергію не з вуглеводів, а з жирів. Важливо звернутися до ендокринолога і здати кров на цукор якомога раніше – це дозволить вжити заходів і виявити хворобу на ранній стадії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button