Людина

Перфекціонізм може призвести до емоційного вигорання

Співробітники, які прагнуть до досконалості у роботі, знаходяться в крайній напрузі і можуть страждати від емоційного вигоряння, попереджають британські вчені з Університету Бата і Університету Йорка.

1c81dc6396a6c761bbeea00593eb1c84

Перфекціонізм являє собою надмірно високі особисті стандарти у поєднанні з суворою самокритикою. Перфекціоністи, як правило, сильні і добросовісні люди, які прагнуть до досконалості і високим досягненням. Але фахівці виявили, що ця якість може бути руйнівною та призвести до погіршення продуктивності на роботі.

Дослідження показало, що ця риса характеру тісно пов’язана з вигорянням – синдромом, пов’язаним з хронічним стресом і виявляється в крайній втоми і зниження задоволеності успіхами. За словами експертів, якщо перфекціоністи будуть не в змозі впоратися з вимогами і невизначеністю на робочому місці, вони будуть відчувати цілий ряд емоційних труднощів.

Незважаючи на те, що в суспільстві, як правило, перфекціонізм вважається чеснотою, результати показують, що ця риса є значною мірою руйнівною. Дослідники вважають, що наслідки перфекціонізму можуть бути керовані, і керівникам організацій повинні бути ясно, що досконалість не є критерієм успіху. Замість цього, працьовитість, гнучкість і наполегливість є набагато кращими якостями.

В останні роки деякі компанії, в тому числі компанія Google розробила програму по боротьбі з перфекціонізмом, винагороджуючи працівників за їх невдачі. Вчені кажуть, що такі методи, що допомагають визнавати невдачі, а також більший акцент на збалансованому трудовому житті можуть допомогти пом’якшити негативні наслідки, пов’язані з перфекціонізмом.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button