Екологія

Вчені вважають, що глобальне потепління небезпечне для вагітних

Спека може стати причиною мертвонародження і недоношеності

Дослідники побоюються, що глобальне потепління може збільшити кількість серйозних проблем з вагітністю.

Image by Boris Gonzalez from Pixabay

Міжнародна група дослідників проаналізувала 70 досліджень з 24 країн світу. Вчені прийшли до висновку, що вищі температури, що переносяться під час вагітності, пов’язані з невеликим збільшенням передчасних пологів і мертвонароджень. Такі результати тісно пов’язані з бідністю, особливо в тропічних країнах. Про це вчені повідомили в медичному журналі BMJ.

Хоча ризик здається відносно невеликим, дослідники побоюються, що він може вплинути на здоров’я населення в майбутньому, особливо у зв’язку зі зміною клімату.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно 15 мільйонів немовлят народжуються недоношеними, що є основною причиною смерті серед дітей у віці до 5 років. Ця смертність сконцентрована в країнах, що розвиваються, особливо в Африці.

Вчені виявили, що з кожним підвищенням температури на 1 ° C ризик передчасних пологів і мертвонароджень збільшується в середньому на 5 відсотків. В умовах тривалої спеки ризик передчасних пологів зріс на 16 відсотків.

В результаті глобального потепління за останнє сторіччя середня температура на Землі підвищилася на 1 ° C, причому на великих ділянках суші вона збільшилася ще сильніше.

Дослідники визнають, що роль підвищених температур в мертвонародженні і недоношеності складно визначити, позаяк існують і інші чинники, наприклад, забруднення навколишнього середовища.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button