Людина

Бідність на генному рівні провокує клінічну депресію

У підлітків, які виросли в малозабезпечених і неблагополучних сім’ях, на генному рівні виробляється схильність до депресій. До таких висновків прийшли біологи з Університету Дьюка (Північна Кароліна, США).

Дослідження біологів оприлюднено в журналі Molecular Psychiatry. Фахівці Університету Дьюка спостерігали за 132 підлітками (від 11 до 15 років), що виросли в сім’ях з різним рівнем доходу – від мізерного до високого.

Увага біологів була прикута до активності гена, який впливає на роботу мигдалеподібного тіла – це ділянка мозку, яка “спеціалізується” на реакціях на загрози. Клінічна депресія, у свою чергу, безпосередньо пов’язана саме з цією зоною головного мозку.

Дослідження показало, що приблизно у половини підлітків з неблагополучних сімей були зафіксовані клінічні депресії. Такий показник – вкрай високий, виразно вказує на пряму залежність доходу сім’ї та психічного стану дитини. Втім, це скоріше очевидний висновок. А ось як це працює на генному рівні – вчені і спробували виявити і пояснити в публікації Molecular Psychiatry.

Отже, реакція мигдалини на погрози багато в чому залежить від гена SLC6A4. Цей же ген грає важливу роль у виробленні серотоніну (гормону задоволення або щастя, як його називають негласно). Відповідно, недолік серотоніну, що логічно призводить до клінічної депресії. А у підлітків з бідних сімей кількість з’єднань, що з ДНК біля гена SLC6A4 – збільшено (занадто часто надходять сигнали про загрозу), що спричиняє зниженню активності останнього. Коло замкнулося, складний пазл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button