Фото

Що означають дивні лінії на антарктичному льоду?

Якщо ви опинитеся на Антарктичному півострові, то побачите застиглу масу льоду. В залежності від місця розташування, ви зможете побачити різні текстури льоду і, можливо, розколини в льодовику. Якщо оглянути краєвид з повітря, стане ясно, що в цих розломів є разючі відмінності.

3 листопада 2017 року команда НАСА супроводжувала дослідний літак P3 над південною частиною Антарктичного півострова під час польоту для місії Operation IceBridge. Місія відбулася в рамках дев’ятого року щорічних польотів над Антарктидою, які проводяться, щоб скласти карту снігу і льоду. Фотографії були зроблені цифровою системою картографування — спрямованою вниз камерою, яка робить тисячі фотографій у високому дозволі за один політ.

Что означают странные линии на антарктическом льду?

Причина «ламкості» півострова схожа з процесом, який утворює річкові пороги, що збільшуються, коли вода тече по крутій і вузькій ділянці ґрунту. Коли лід тече через вузькі каньйони і вниз по крутій поверхні, відкривається більше розломів. Язики льодовика набагато повільніші від води, і розломи на льоду — часто єдина помітна ознака їх руху.

Что означают странные линии на антарктическом льду?

Перше зображення показує, як лід втікає в південну частину шельфового льодовика Георга IV на південь від гір Сьюард на Землі Палмера. Тріщини, ймовірно, напівпостійний елемент пейзажу, який утворюється, коли лід тече над ґрунтовим горизонтом. Язик льодовика відносно повільний навіть на крутішій частині місцевості; найбільше втрати льоду в цій частині льодовика відбувається на північному кінці.

Друга фотографія показує сильно порізаний тріщинами льодовик завдовжки близько 21 км і шириною 11 км, який тече на захід від плато Дайер до затоки Георга VI. Північна сторона цього льодовика зливається з льодовиком Мейклджон. Третє зображення показує повний розломів льодовик на північ від гірського масиву Кресуїк-Пікс, який також тече на захід, до затоки Георга VI.

Кнопка «Наверх»