Поради

Що робити, щоб цибуля не жовтіла: народні засоби

Щоліта багато городників, особливо початківці, задаються питанням: чому жовтіє цибуля, що робити, щоб виправити ситуацію. Щоб цибуля не жовтіла, потрібно дізнатися причину, тільки потім можна прийняти заходи і врятувати урожай.

Перша причина – цибулевий прихованохоботник. Ці шкідники зимують у ґрунті або в цибулі, яку з якоїсь причини не прибрали. Дорослі жуки проїдають пір’я цибулі наскрізь, вона починає сохнути, а навколо утворених отворів з’являються білі плями. Личинки шкідника виїдають поздовжні доріжки всередині пір’я, що нагадують білі смужки. Потім кінчики у пір’їнок починають жовтіти, пір’я скручуються і засихають.

[ads2] Щоб цибуля не жовтіла, потрібно постійно і ретельно розпушувати грядку, додаючи при цьому порошок гірчиці, мелений чорний або червоний перець, деревну золу. Залишки цибулі слід ліквідувати. Не варто забувати про сівозміні – цибульну гряду потрібно щорічно переносити на інше місце, подалі від попередньої. Пожовклі пір’я необхідно обрізати, залишивши 4 сантиметри.

Друга причина, чому жовтіє цибуля – цибульна муха. Цибулю, заражена личинками цього шкідника, рано жовтіє і в’яне. Від цибулевої мухи страждає не тільки перо, але і цибулини. Вони починають гнити, легко висмикується з ґрунту. Щоб цибуля не жовтіла через цибулеву муху, потрібно глибоко скопати грядку, посів проводити якомога раніше, вчасно видаляти заражені рослини. Для цибулі доброю сусідкою буде морква. Ці культури допоможуть одна одній своїми запахами відлякувати шкідників. Народні засоби боротьби від пожовтіння цибульного пера – махорковий або тютюновий пил, зола. Ними посипається цибульна грядка. Крім цього, кожні три тижні можна поливати цибулю солоною водою (200 грамів солі на відро води). Полив здійснювати обережно, чітко під цибулину. Перший раз можна використовувати солону воду, коли перо зросла до 5 сантиметрів. Після збору врожаю грядку слід ретельно очистити від залишків цибулі.

Третя причина – дефіцит азоту. Після тривалих опадів разом з дощовою водою азотні сполуки йдуть глибоко в ґрунт і стають недосяжними для цибулевих коренів. Щоб цибуля не жовтіла, в цьому випадку необхідне підживлення азотними добривами (сульфатом амонію, селітрою) або гнійним настоєм.

Щоб цибуля не жовтіла, потрібно організувати правильний полив. Від великої кількості вологи цибуля починає гнити, тому поливати грядку з цибулею потрібно рідко, але рясно.

Цибуля, як і всі овочеві культури, на жаль схильна до хвороб. Це бактеріальна гниль, іржа, гниль донця. Ці грибкові захворювання супроводжується пожовтінням і подальшою загибеллю рослини. Щоб цибуля не жовтіла у результаті хвороб, слід використовувати тільки абсолютно здоровий посівний матеріал, який перед посадкою рекомендується прогріти протягом 10 годин при температурі 40 °C. Ґрунт попередньо обробити препаратом «Хом» (40 грамів на відро води).

В кінці липня цибулю дозріває і природним чином цибулеве перо жовтіє. В цей час поливати його не потрібно. Зібраний урожай слід перебрати, висушити і забезпечити правильне зберігання.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button