Земля

Що трапиться, якщо Південний океан потеплішає на 1 градус?

Вчені виявили, що потепління води в Південному океані всього на 1 градус Цельсія матиме величезний вплив на водних тварин і рослини. Деякі види подвоять темпи та обсяги зростання, що позначиться на убутку загального біорізноманіття, повідомляє нове дослідження.


Раніше єдиним способом, яким вчені могли вивчити вплив підвищення температури на невеликі морські організми, які живуть на морському дні, було проведення експериментів в лабораторії та дослідних басейнах. Але «це досить віддалено від природного середовища», говорить Ґейл Ештон, провідний автор нового дослідження.

Замість цього Ештон і її колеги з Антарктичної служби Великобританії провели 6 років, створюючи технологію, яка може нагріти невеликий дослідженну ділянку цього океану на 1 і 2 градуси Цельсія — передбачений підйом температури океанської через зміни клімату в наступні 50 і 100 років відповідно.

Нагрівальний пристрій було розміщено на глибині 15 метрів під поверхнею мілководної частини Південного океану, і дослідники задокументували, що сталося з морським життям за 9 місяців.

Что случится, если Южный океан потеплеет на 1 градус?
Вчені повідомили, що потепління на 1 градус «значно змінило» морське життя на дні. Один вид моховаток (Fenestrulina rugula), тип водних безхребетних, швидко збільшив чисельність і у підсумку став домінувати в області дослідження протягом 2 місяців, ставши причиною загальної втрат біорізноманіття. Спіральні трубчасті черви також процвітали на потеплівшій на 1 градус ділянці.

Реакція морського життя на 2-градусний підйом температури була більш різноманітною, кажуть вчені.
Масштаб змін через потепління «здивував всіх», сказав Ештон. «Ми думали, що нам знадобиться трохи статистичного аналізу, щоб виділити відмінності, але, якщо ви подивитеся на фото, цілком ясно, що стан морського життя дуже різниться на дослідних ділянках».

Вчені планують подібним чином вивчити вплив глобального потепління в інших частинах земної кулі, включаючи Арктику. Знання того, які види будуть переможцями і переможеними, — ключове, так як ми намагаємося передбачити вплив зміни клімату на життя в океані.

Кнопка «Наверх»
Закрыть