Технології

Фотосинтез допоможе створити високоефективні сонячні батареї

Дослідники з Державного університету Джорджії використовують фотосинтез для підвищення ефективності сонячних батарей, пише Science Daily.

Під час фотосинтезу рослини і інші організми, такі як водорості та ціанобактерії, перетворюють сонячну енергію в хімічну, яка згодом використовується в якості палива для подальшої життєдіяльності. В рослинах світлова енергія сонця змушує електрон швидко переміщатися по клітинній мембрані, і він ніколи не повертається у вихідну точку. У штучних сонячних елементах електрони часто повертаються, втрачаючи енергію. Саме тому поглинання сонячної енергії в рослинах настільки ефективно.

Перенесення електронів з інвертованій області було описане Рудольфом Маркусом ще в 1992 році, за що він отримав Нобелівську премію з хімії. До цих пір цей механізм не був змодельований в природних умовах.

За словами професора кафедри фізики і астрономії університету Джорджії Ґарі Ґастінгса, пильне вивчення процесів, що відбуваються при фотосинтезі, дозволить ефективніше проектувати сонячні батареї.

«Рослини перетворюють сонячну енергію надзвичайно ефективно, значно більш ефективно, ніж будь-який штучний сонячний елемент, — говорить він. — В процесі фотосинтезу світло проникає через електронну мембрану, і не повертається. Велика проблема зі штучними системами полягає в тому, що електрон весь час повертається. Це справжня загадка, чому рослини настільки ефективні при перетворенні сонячної енергії».

Вчені приступили до першого етапу дослідження. За словами Ґастінгса, це велике упущення, що ніхто не зайнявся цим раніше.

Американські вчені розробили бактерію-«кіборга», що по ефективності фотосинтезу в 40 разів перевершує більшість рослин. Щоб досягти таких результатів, бактерію навчили виробляти нанокристали, які виконують функції мініатюрних сонячних панелей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button