Людина

Вчені: Відмова від вживання солі не сприяє поліпшенню здоров’я

Вчений з канадського університету Макмастер Ендрю Менте розповів про дослідження, які він проводив разом зі своїми колегами. Ними була поставлена мета виявлення впливу солі на людський організм, виявилося, що відмова від великої кількості цієї приправи не тільки не несе за собою практичної користі, але ще й може завдати шкоди здоров’ю людини.

Даною групою вчених проводився спеціальний моніторинг, в якому брали участь 130 тис. чоловік, що живуть в 49 країнах. Підбиралися учасники, що мають проблеми з тиском і серцево-судинною системою, за станом їх здоров’я велося постійне спостереження, проводилися забори крові. Також дослідники брали до уваги поточні захворювання і шкідливі звички випробовуваних.

Головним чином вчених цікавило, які саме фактори можуть впливати на здоров’я людей, які страждають від підвищеного тиску і хвороб кровоносної системи. Експертами порівнювалися дані про стан здоров’я людей, які приймають різну кількість солі. Результати таких порівнянь виявилися зовсім не на користь безсольової дієти.

Менте розповів, що після аналізу всієї отриманої інформації вченими були зроблені висновки про низьку ефективність дієти без солі. Він підкреслив, що незважаючи на те, що відсутність солі в раціоні людини знижує тиск, воно також викликає ряд інших факторів, що перекривають позитивний вплив такого утримання. Зокрема, мова йде про підвищення рівня деяких гормонів.

В результаті дослідження виявилося, що існує певна межа вживання солі, що рівняється 3 грам в день, прийом в їжу меншої її кількості починає негативно впливати на стан здоров’я, а особливо на кровоносну систему. Згідно з висновками експертів, безсольова дієта дійсно може принести користь тільки гіпертонікам і тим, хто перевищує норму в чотири грами в день.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button