Здоров'я

Що відбувається з організмом, коли ви відмовляєтеся від контрацепції

Хоча різноманітність методів контрацепції зараз досить велика (наприклад, різноманітні спіралі і гормональні пластирі), протизаплідні таблетки все ще утримують перші позиції за популярністю. Але не можна ж їх приймати вічно. Що ж вас чекає після відміни?

Три місяці без менструацій

Незалежно від того, чим продиктоване таке рішення — будь то планована вагітність, складність у виконанні прийому або яскраво виражені побічні ефекти, — треба все робити поступово. Звичайно, можна просто взяти і перестати приймати таблетки, але лікарі все-таки рекомендують допити пачку до кінця. Якщо кинете приймати їх на середині циклу, то можуть виникнути нерегулярні кровотечі або невеликі кров’яні виділення.

Оральні контрацептиви (протизаплідні таблетки) містять жіночі статеві гормони — естроген і прогестерон. Їх поєднання перешкоджає настанню овуляції і робить слиз шийки густішим, заважаючи сперматозоїдам проходити через шийку матки до яйцеклітини. Коли жінка перестає приймати протизаплідні таблетки, синтетичні гормони, які містилися в таблетках, виводяться з організму через кілька днів і менструації повинні повернутися через 4-12 тижнів.

«Місячні повинні прийти в норму за кілька місяців. Лікарі це називають запізнілою менструацією, і ніяких занепокоєнь це явище викликати не повинно. Але є і більш рідкісне явище, аменорея, коли після закінчення прийому протизаплідних менструації повертаються через півроку. Зазвичай я кажу своїм пацієнтам, що їм краще знову прийти до лікаря, якщо місячні не відновилися через 3 місяці», — говорить лікар Олександра Сова з Медичного коледжу Вейл Корнелл в Нью-Йорку.

Несподівана вагітність і лібідо в нормі

Ще одна причина, по якій менструації не повертаються, — вагітність. Всупереч поширеному міфу про те, що прийом оральних контрацептивів може істотно позначитися на фертильності і після того, як від них відмовитися, можна завагітніти буквально в перший же місяць після припинення прийому цих препаратів. Овуляція може повернутися відразу ж, але гормональній системі потрібен час, щоб переналаштувати.

Інші поширені реакції організму на скасування: акне, хвороблива чутливість грудей, спазми в матці, перепади настрою. Є і хороші новини: вас чекає також позитивний ефект — нормалізація лібідо.

ПМС може повернутися

Небажані побічні ефекти у всіх різні, і якщо якісь стани спостерігалися до прийому протизаплідного препарату, то вони нікуди не діваються. Але можна вживати ліки, які будуть боротися з симптомами. «Протизапальні препарати, такі як Напроксен або Мефенамінова кислота, можуть бути ефективні, — каже Уффельман. Якщо жінка не планує вагітніти і приймає надійні протизаплідні препарати, відрегулювати настрій і впоратися з ПМС, швидше за все, повинні допомогти дози тестостерону».

“Протизаплідні таблетки дуже добре допомагають “вирівняти” жіночі гормони, рівень яких в нормі коливається протягом усього циклу. Ці коливання стають причиною ПМС — передменструального синдрому: біль внизу живота, головного болю під час менструації, здуття живота і рясних виділень. Тому після відмови від таблеток всі ці симптоми можуть повернутися. Багато жінок приймають ці препарати саме для того, щоб впоратися з цими симптомами, а не тільки для контрацепції», — говорить лікар Джабаль Уффельман, гінеколог.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments