Здоров'я

Вчені: Зв’язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку не існує

Група австралійських учених протягом 29 років проводила дослідження і тестові випробування в області впливу портативних ґаджетів на можливість прискорення процесів, що викликають появи раку головного мозку. Результати досліджень були опубліковані в журналі Cancer Epidemiology. Згідно з ним, ґаджети не стимулюють розвиток раку мозку і не є причиною виникнення даного захворювання.

На думку світової медичної спільноти, Австралія є ідеальним місцем для збору та аналізу даних, так як згідно з чинним законодавством, всі випадки раку проходять процедуру обов’язкової реєстрації.

У загальній складності австралійськими фахівцями було проаналізовано 34 080 випадків, пов’язаних з раковими захворюваннями серед жінок і чоловіків, які були внесені до державного реєстру в період з 1982 по 2012 рік, а також вивчено безліч даних про використання мобільних телефонів у 1987-2012 роках.

Під час початкового етапу дослідження серед жителів країни була виділена мінімальна кількість власників мобільних телефонів, проте в кінці їх кількість перевищила 90%.

Згідно з результатами дослідження, показник середньої захворюваності на рак мозку серед чоловічого населення Австралії незначно збільшився в той час, як серед жінок, починаючи з 70-х намітилася тенденція стабільного зростання онкологічних захворювань мозку. Проте в той момент в Австралії мало хто користувався мобільними телефонами.

Раніше наукове співтовариство передбачало, що застосування мобільних телефонів позитивно впливає на розвиток раку головного мозку, а також є одним з основних джерел його виникнення. Серед жителів Австралії кількість людей, які проявляють таку активність, становить приблизно 19%. Це означає, що випадків раку в цій групі повинно було бути більше 2 тис., однак за статистикою їх виявилося лише 1 435.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button