Здоров'я

Рак шкіри у дітей, молоді і дорослих – як запобігти, рано виявити та лікувати

Меланома – це один з видів раку шкіри, тобто злоякісний новоутвір, розвиток якого починається в покривах тіла – найчастіше в шкірі і набагато рідше – в слизовій оболонці рота, статевих органів, прямої кишки. Небезпечний цей рак тим, що мікроскопічні злоякісні клітини меланоми швидко поширюються з первісної пухлинки в різні органи тіла і там швидко спричиняють розвиток кількох, і навіть кількох десятків пухлин, які називаються метастазами. Людину, яка не обстежується, часто вже просто неможливо врятувати.

big_0melanoma300812_resized
Виникнення меланоми в першу чергу пов”язане з пошкодженням шкіри ультрафіолетовим (УФ) випромінюванням. Отже, якщо людина навіть у дитинстві мала сонячні опіки (коли облазить шкіра), то ризик захворювання меланомою у дорослому віці суттєво збільшується. Якщо такі опіки ви отримуєте чи не щороку – то ваш щопіврічний візит до онколога чи дерматолога для перевірки на меланому – обов”язковий.

Лікування меланоми, що вже розвинулася, вкрай важке і складне. Почитати про це можна тут – http://ru.bookimed.com/article/skolko-stoit-lechenie-melanomu/, а зараз про те, як запобігти меланомі або виявити її якнайраніше.

В першу чергу потрібно убезпечити себе від переопромінення сонцем. Для цього всім, а особливо світлошкірим людям з голубими очима та світлим волоссям, потрібно або ж зовсім відмовитися від сонячного засмагання, або ж, принаймні, користуватися косметичними захисними засобами з найпотужнішим ступенем захисту від УФ.

Меланома часто розвивається з родимки. Отже, родимки потрібно регулярно спостерігати у онколога або дерматолога. В крайньому випадку робити це самостійно. Для цього потрібне добре освітлення (вдень біля вікна) та сильне збільшувальне скло.

Зверніть увагу на родимку:

-яка чомусь збільшується або чешеться;
-або яка має асиметричну форму;
-або яка має нерівномірний колір (темніші і світліші ділянки);
-або які мають діаметр більше 5-6 мм;
-або які мають нечіткі краї;
-або які хоч трохи змінюють форму.

Якщо у вашій родині був випадок раку – будьте уважні до себе.

Як лікують меланому і сколько стоит лечение меланомы за кордоном? Це в першу чергу залежить від стадії раку шкіри. Якщо його виявлено рано, то вартість найнижча і результат найкращий. Якщо виявлено пізно – лікування тривале і виживають не всі.

Сьогодні багато хороших фотокамер мають функцію макрозйомки. Розумним заходом буде сфотографувати всі родимки і плямки на шкірі з максимальним збільшенням на фоні лінійки, пронумерувати файли, відвідати дерматолога для обстеження і показати йому знімки. Якщо все в порядку, то потім вам варто фотографувати родинки раз на півроку (тим самим фотоапаратом і в тих самих умовах освітлення) і порівнювати фотографії. Так ви зможете помітити зовнішні зміни, які можуть свідчити про підозру на рак шкіри, а раннє виявлення врятує ваше життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button