Людина

Що краще для серця – бути струнким або активним?

Позбавлятися від зайвих кілограмів пацієнтам радять при будь-яких хворобах, а при серцево-судинних захворюваннях – тим більше. Але вчені представили нові дані про те, що для здоров’я серця важливо бути не стільки струнким, скільки рухливим.


Ризик передчасної смерті підвищений в першу чергу у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Надмірна вага, якщо вона не патологічно висока, – не так небезпечна.

Подібний висновок було зроблено вченими з Норвезького університету науки і техніки на основі 30-річних спостережень за групою пацієнтів, страждаючих ішемічною хворобою серця, в яку входили понад 3 тисяч осіб. За дослідний період померла майже половина випробовуваних.

Проаналізувавши обставини їх смерті, автори проекту констатували: «Для пацієнтів із серцевою недостатністю вага не так важлива, як рівень фізичної активності».

За словами авторів проекту, саме найменш фізично активні опинилися у списку померлих, – і далеко не завжди вони були товстунами. Вчені не приховують: вони здивовані результатом, оскільки розвиток серцево-судинних захворювань має причинний зв’язок з ожирінням.

Тим не менш, навіть відзначаючи важливість фізичної активності для пацієнтів із серцевою недостатністю, фахівці не рекомендують тренуватися «на знос».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button