Наука

Шпинат і капуста позитивно впливають на м’язову функцію

Згідно з новим дослідженням австралійських вчених з Університету Едіт Коуен, щоденне вживання порції листових зелених овочів може підвищити м’язову функцію.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Дослідники вивчили дані 3759 австралійців, які брали участь в Мельбурнському дослідженні Baker Heart and Diabetes Institute AusDiab, яке охоплювало 12-річний період. Вони виявили, що у людей, які регулярно споживали більше нітратів в складі овочів (салат, шпинат, капуста і буряк), нижні кінцівки були на 11% сильніше, ніж у тих, хто споживав їх менше. Крім того, було зафіксовано збільшення швидкості ходьби на 4%.

Провідний дослідник доктор Марк Сім сказав, що отримані результати свідчать про важливу роль дієти для загального здоров’я організму. «Наше дослідження показало, що дієти з високим вмістом багатих на нітрати овочів можуть зміцнити вашу м’язову силу незалежно від фізичної активності», – сказав він. «Однак, для оптимізації м’язової функції ми вважаємо, що людина повинна підтримувати збалансовану дієту, багату зеленими листовими овочами, і регулярно виконувати фізичні вправи, включаючи силові тренування».

М’язова функція полягає не тільки в русі, вона також грає захисну, будівельну та енергетичну роль. Автори роботи відзначають, що її підтримка особливо важливо в пізньому віці, оскільки через ослаблення м’язів люди падають і отримують переломи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button