Наука

Вчені дізналися, що допоможе майбутнім колоністам Марса вирощувати їжу

Якщо людство одного разу зробить міжпланетний стрибок із землі на Марс, то людям доведеться пристосовуватися. Нам потрібно розуміти, як вирощувати їжу, будувати укриття і надавати термінову допомогу.

Image by jhenning from Pixabay

Багато хто бачив фільм “Марсіанин”, в якому головний герой виживає на Марсі на одній тільки картоплі. Однак це може бути дуже далеко від тієї реальності, яку належить пережити першим колоністам Червоної планети. Тому, що нещодавно увагу вчених привернула люцерна.

Вчені виявили, що ця трава добре росте на вулканічному грунті, що імітує марсіанський реголіт, а також її можна перетворити на добриво для вирощування ріпи, редиски і навіть салату.

Марсіанський грунт в основному складається з базальту – вулканічної породи, яка містить мало поживних речовин і погано утримує воду через відсутність вуглецю. Більш того, більша частина поверхневої води на Марсі замкнена в полярних крижаних шапках, а рідка вода, ймовірно, буде дуже солоною, що робить її непридатною для поливу.

У спробі з’ясувати, як марсіанські ресурси можуть бути використані для виробництва продуктів харчування, дослідники з Університету штату Айова посадили насіння ріпи та люцерни в горщики з подрібненими базальтовими породами, що імітують марсіанський грунт.

У той час як рослини ріпи, вирощені в базальті, були низькорослими і давали маленькі, знебарвлені листя, люцерна могла цвісти без необхідності в будь-яких додаткових добривах.

Потім дослідники вирішили перевірити, чи може люцерна служити джерелом поживних речовин для інших культур, вирощуваних в імітаційному грунті. Вони використовували ріпу, редис і салат-латук, оскільки всі ці рослини мають дуже високий показник врожайності, низьке споживання води, короткий цикл росту і вимагають мало уваги.

Так вчені виявили, що додавання люцерни в грунт стимулювало зростання всіх трьох видів рослин. Зростання ріпи збільшився на 190% і дало здорові плоди, в той час, як біомаса плодів редису і листя салату збільшилася на 311% і 79% відповідно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments