Наука

Вчені створили систему фільтрації, яка очищає повітря від вірусів

Команда інженерів з Кембриджського університету розробила прилад на вуглецевій основі для очищення повітря. Як показали тести, нова система видаляє віруси з приміщень з ефективністю 99,9%. Детальний опис повітряного фільтра опублікували в журналі Carbon.

При створенні пристрою вчені використовували вуглецеві нанотрубки, відомі завдяки сорбентними властивостями. Також нову систему фільтрації оснастили підкладками з поліестеру, яка не тільки не зношується, а й переносить високі температури. ЇЇ стійкість до тепла грає особливо важливу роль, через те, що в пристрої присутні фільтри з електропровідних мембран, здатних нагріватися до 80 ° C за лічені секунди й тим самим знезаражуватися.

Після проведених експериментів вчені з’ясували, що нова система фільтрації ефективно очищає повітря від різних вірусів, в тому числі й від бета-коронавірусу. Цей вид коронавірусу переноситься тваринами й схожий за будовою на COVID-19. Також прилад успішно бореться з аденовірусами. Вони вражають респіраторну систему людини, викликаючи пневмонію або трахеобронхіт.

Творці системи повітряного очищення бачать в розробці потенціал для швидкого масового виробництва. Вчені переконалися в ефективності фільтрації й силі всмоктування повітря, які ставлять їх пристрій в один ряд з високоефективними повітряними фільтрами (HEPA). За словами інженерів, нова система може бути використана в машинах швидкої допомоги, лікарнях і громадських місцях. Також вчені вказують на те, що очищувач повітря може працювати не тільки окремо, але і разом з обігрівальної або вентиляційними системами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button