Поради

Штори – історія і сучасність

Одним із древніх винаходів людства є штори. Давайте здійснимо невелику мандрівку в історію виникнення текстильного декору приміщень, котре напряму пов’язано з еволюцією дизайну інтер’єру. Розвиток оформлення приміщення шторами пройшов величезний шлях від ручного пошиття з любої підручної тканини до спеціалізованого салону, в якому досвідчені професійні майстри на сучасному обладнанні здійснюють індивідуальне їх пошиття на замовлення. Адже древні люди використовували в якості «штори» шкіру вбитого ведмедя чи мамонта і навіть не могли припустити, яку важливу роль будуть відігравати штори в житті сучасної людини. Безумовно, перші штори істотно відрізнялись від тих, які ми використовуємо зараз. Переглянути фото вишуканих гардин і штор сучасності ви можете ось на цьому сайті.

27-01-16-foto-600x338-1

Екскурс в історію

Коли житлом для людини служила печера, фіранки виконували, саме захисну функцію, а не декоративну. На наш погляд – це достатньо екзотична штора, але вона надійно захищала вогнище древньої людини від непогожої погоди. Пройшли тисячоліття, людство стрімко розвивалось, поступово з’являлися нові знаряддя праці і інструменти. Люди навчилися виготовляти тканини, які використовувались для пошиття одягу і звичайно фіранок. Ще в Древньому Єгипті люди значну увагу приділяли своєму житлу і прикрашати його шторами. Тканини, які використовувались для пошиття фіранок, були непростими. Вони були прикрашені різноманітними узорами і елементами, які мали декоративне, а іноді і релігійне значення.

Дуже цікава в розвитку текстильного оформлення Месопотамія. Вона існувала задовго до початку нашої ери і дуже цікавим є те, що саме в цей період в декорі житла з’явились перші признаки помпезності і розкоші. Штори почали обробляти бахромою та вишивкою, а меблі почали прикрашати розписними покривалами і подушками. Вслід за Месопотамією розкішний стиль підкорив Європу.

В Древній Греції з’явилися найбільш знамениті драпіровки, які використовуються і по сьогоднішній день. Східна культура також вплинула на метод оформлення інтер’єру, особливо слід виділити Візантію. Матеріалом для візантійських штор служив цінний шовк із Китаю. Для них характерна величезна кількість пишних складок, різноманітних прикрас і золотих вишивок.

Але поступово з часом, багата, але мало функціональна розкіш почала витіснятись практичністю. Доволі довгий час в оформленні приміщень панував аскетизм.

Штори середньовіччя мали єдине функціональне призначення – захищати приміщення від сонячного світла.

Елементи розкоші отримали новий виток під час зародження стилю бароко. Штори шились з  найдорожчих тканин і саме тоді з’явилися штори, що відкриваються вверх. Але час не стояв на місці і все більше розкоші і комфорту з’являлося в оформленні інтер’єру. Це відноситься до штор епохи рококо. Чудернацькі ламбрекені, пишні рюші, китиці і шнури вражали своїм різноманіттям. Пізніше з’являються нові сучасні форми штор, характерні для стилю модерн. Знову пишні і химерні форми витісняються практичністю і функціональністю. В моду знову входить мінімалізм. Схоже, що історія повторюється, чи не правда?

Значення штор в сучасному житті

Штори здатні перетворити вашу кімнату, надавши їй величі чи спокою. Особливої уваги потребує підбір штор для дитячої кімнати чи кухні.

Штори здатні створити затишок в оселі. Вони прикрашають наше житло і наше життя, а вдало підібрані елементи декору підкреслюють вишуканість смаку господарів. Вибираючи гардини чи штори для своєї оселі врахуйте, що їх колір повинен гармоніювати з оточуючою обстановкою. При облаштуванні своєї оселі вам ніколи не завадять поради досвідченого дизайнера. Не варто економити на цьому, бо затратите набагато більше і не досягнете такої довершеності дизайну.

Якщо ви вирішили придбати штори і впорядкувати свою оселю, то професійну практичну допомогу вам нададуть тут. Варто серйозно поставитись до вирішення цього питання, тому що саме гардини і штори відіграють ключову роль в остаточному завершенні облаштування інтер’єру вашої оселі і нададуть йому певної збалансованості і довершеності.

Людині, як творчій натурі, властиво проявляти свої смаки і вподобання, тому підбір штор допомагає найбільш точно виразити свої емоції і бажання. Зараз ми маємо в своєму розпорядженні безліч форм і моделей штор, створених у всіх попередніх епохах. Адже сучасне їх різноманіття може задовольнити смак любої людини, а дизайн сучасних штор обмежується тільки фантазією і законами гармонії.

Де краще підібрати штори?

При виборі штор для кожної людини дуже важливі їх ціна, якість тканини та пошиття, а також дизайн. Не менш важливими є якість обслуговування, оригінальність та швидкість пошиття. Практичні люди надають перевагу довговічності штор, простоті в догляді за ними, а також їх функціональним властивостям. Деякі при такому виборі на перший план ставлять відповідність моді.

Але дуже рідко покупець вибирає штори за однією ознакою, повсякчас користуються попитом якісні оригінальні та недорогі гардини та штори, а також карнизи до них. Допоможе вирішити вам питання вибору сайт, який об’єднав в собі безліч корисної інформації про види шторів та види карнизів. При необхідності тут можна замовити послуги дизайнера, який допоможе підібрати тканину, карнизи і проконсультує по вибору кольору. Крім того, це сторінка, яка детально інформує як необхідно правильно доглядати за тими чи іншими гардинами, шторами. При необхідності вам нададуть послуги з навішування карнизів, пошиття та влаштування штор, а також допоможуть в здійсненні послідуючого догляду за ними. Вас приємно втішить оригінальне дизайнерське рішення, а ваша оселя завдяки йому стане затишною і комфортною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button