Наука

Залежність підлітків від соцмереж пов’язали із соціальним статусом сім’ї

Міжнародне дослідження за участю 179 тисяч тінейджерів із сорока трьох країн показало, що діти із сімей з нижчим соціальним статусом формують більшу залежність від соціальних мереж.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

У роботі вчених з університетів Падуї, Туринського (Італія), Макгілла (Канада), Утрехтського (Нідерланди) взяли участь 179 049 підлітків у віці 11, 13 та 15 років з 43 країн, включаючи велику частину Європи та Канаду. Результати дослідження представлені в журналі Information, Communication and Society.

Діти проходили опитувальники щодо визначення залежності від соціальних мереж. Анкети заповнювалися анонімно під наглядом класного педагога чи навченого інтерв’юера. Серед критеріїв, якими користувалися спеціалісти були: погане самопочуття дитини, якщо вона не використовує соціальні мережі, наявність безуспішних спроб витрачати менше часу на їх перегляд та використання соцмереж для позбавлення від негативних почуттів.

Для розрахунку масштабів депривації використовувався індекс, що ґрунтується на матеріальному становищі сім’ї або сімейної діяльності. Крім того, автори виміряли добробут країни проживання підлітка, соціальну підтримку сім’ї кожної дитини, ступінь допомоги, що надається родичами або друзів. Результати показали, що підлітки, які виховуються в сім’ях з нижчим соціальним статусом, невеликим доходом та низькою соціальною підтримкою, частіше повідомляли про залежність від соціальних мереж.

«Наші висновки вказують на потенційно шкідливий вплив соціальної нерівності на індивідуальному, шкільному та державному рівнях на проблеми у використанні соціальних мереж підлітками. Політики мають розробити заходи щодо скорочення такої нерівності, щоб обмежити неадаптивні моделі використання соцмереж підлітками», — заявила провідний автор дослідження Мікела Лензі з Університету Падуї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments