Земля

Землю в Китаї пробурили на рекордну глибину

Свердловина-рекордсмен розташована на південному заході китайської провінції Сичуань.

Представники найбільшого китайського виробника нафти і газу PetroChina заявили, що їх нафтова свердловина Pengshen-6 досягла глибини 9 026 м. У підсумку, вона стала найглибшою вертикальною свердловиною в Азії. Про це повідомляє CGTN.

Свердловина-рекордсмен знаходиться в провінції Сичуань на південному заході Китаю. Через складні геологічні умови її будівництво було пов’язане з багатьма ризиками та проблемами. Свердловині довелося пройти через десять різних пластів землі. Працювати довелося при високих температурах, рівнях тиску і сірки.

Свердловина Pengshen-6. Фото: China Energy News

Ма Йонг, заступник директора відділу інженерних технологій Південно-Західної нафтогазової компанії PetroChina, заявив, що нова свердловина забезпечить підтримку надглибокої розвідки нафти і газу і закладе основу для наукових досліджень на глибині 10 000 м. Програма розвідувальних свердловин почнеться в 2023 році.

Свердловину пробурила дочірня компанія China National Petroleum Corp в липні 2021 року. Згідно з початковим планом проекту, максимальна глибина повинна була скласти 7 990 м. Однак для подальшого вивчення властивостей нафти і газу в глибокому пласті глибину буріння, в кінцевому підсумку, збільшили до 9 026 м.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button