Екологія

Швеція повністю відмовиться від викопних енергоносіїв

Виступаючи на Генеральній асамблеї ООН, прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен оголосив, що Швеція має намір стати однією з перших країн, яка повністю відмовиться від вуглеводневих енергоносіїв.

Країни півночі Європи є лідерами по використанню альтернативних джерел енергії. В дуже вітряні дні Данія, наприклад, може забезпечити свою потребу в електроенергії на 140% тільки за рахунок вітряків; надлишки данці продають сусідам — в Німеччину, Швецію і Норвегію. В Ісландії майже всю електроенергію також отримують з відновлюваних джерел завдяки використанню енергії гідротермальних джерел. А Швеція виробляє з відновлюваних джерел майже дві третини електроенергії, споживаної в країні.

Проте повний перехід на «зелену» енергію — складне завдання для країни з такою розвиненою промисловістю, як у Швеції. Останній бюджет країни передбачає інвестиції в розмірі 4,5 мільярда ( 470 мільйонів долларів) крон в інфраструктуру — сонячні панелі, вітряки, екологічний громадський транспорт і системи зберігання енергії. Атомні електростанції, яких у Швеції кілька, будуть назавжди зупинено в найближчі роки.

Крім того, шведський уряд збирається щорічно виділяти 50 мільйонів ( 5,8 мільйонів долларів)  крон на дослідження в області зберігання електроенергії і один мільярд крон (120 мільйонів долларів) — на ремонт житлових будинків, щоб зробити їх більш енергоефективними.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button